IEVA DYRAITĖ

Šalis kurioje gyveno:

Jungtinė Karalystė

Laikas praleistas užsienyje:

3 metai

Kas padėjo sugrįžti:

Savo iniciatyva

Istorija

Išvažiuoti paskatino mokslas, nes norėjosi išbandyti ne tik lietuviškos aukštosios mokyklos galimybes, bet ir užsienio. Pabaigus studijas Lietuvoje nusprendžiau mokytis Londone. Supratau, kad tai ką turime Lietuvoje, Anglijoje skiriasi kaip diena ir naktis.

Gyvenant Londone viskas sekėsi puikiai, miestas, mokslai patiko, draugų ir artimųjų ten buvo daugiau nei gimtinėje, tačiau vis dėlto Tėvynės šauksmas buvo kur kas stipresnis. Turėjau ambicijų įrodyti sau ir visiems besiskundžiantiems, kad ir Lietuvoje gyventi galima. Mane kasdien vis labiau erzino vis dažniau girdimos kalbos, kad Lietuvoje blogai, neįmanoma rasti darbo, išgyventi, todėl atsirado stiprus noras įrodyti priešingai. Užsibrėžiau tikslą grįžus rasti darbą pagal specialybę, dirbti ir gyventi taip, kaip gyvename užsienyje, tačiau dėl kažkokių priežaščių grįžus į Tėvynę sau imame kažko nebeleisti.

Taigi nors pradžioje ir buvo sunku integruotis, tačiau pastangos davė vaisių ir dabar galiu drąsiai kalbėti savo pavyzdžiu, kad Lietuvoje tikrai įmanoma gyventi, mums nereikia savęs varžyti ir čia jausimės kaip užsienyje. Dabar aš galiu drąsiai kiekvienam aplink artimąjam, draugui, kolegai, kuris nusiteikęs skeptiškai, pasakyti, kad, jeigu labai nori kažko pasiekti, tiki tuo, ką darai ir kas esi, tai gali turėti ir čia, kur gimei. Jeigu mes kiekvienas bent dalele stengtumėmės Lietuvoje dirbti taip, kaip tai darome emigracijoje, atiduotume visą savo laiką ir energiją, pamatytume, kad viskas yra tik mūsų pačių rankose. Todėl galiu drąsiai sakyti, kad emigracija man padėjo atrasti Lietuvą tokią, kokios anksčiau nemačiau, o sugrįžus padėjo ją mylėti kur kas labiau, nei būčiau įsivaizdavusi prieš tai.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti