ŽYGIMANTAS MATŪZAS

Šalis kurioje gyveno:

Norvegija

Laikas praleistas užsienyje:

10 metų

Kas padėjo sugrįžti:

Pagalbą suteikė Šiauliuose esantis “verslo spiečius” ir Šiaulių miesto savivaldybė

Istorija

Žygimantas dar 2008 metais, kai jam tebuvo 15 metų, per vasaros atostogas pirmą kartą išvyko į Norvegijos vakarinėje dalyje esantį Haugesiundo miestą, kur jo laukė ten jau dirbantys ir gyvenimus kuriantys giminaičiai ir pažįstami.

Tuomet vaikinas nė neįsivaizdavo, kad Mažeikiams savo dydžiu prilygstančiame mieste pažinos daugiau žmonių, negu savo gimtuosiuose Šiauliuose. Per pirmąjį išvykimą penkiolikmečiui pavyko sėkmingai pasidarbuoti ir uždirbti  tais laikais įspūdingai atrodžiusius 6000 litų. Pinigai buvo paskata į Norvegiją sugrįžti ir kitais metais. Pabaigęs vidurinę mokyklą, Žygimantas per daug nesistengė įsisukti į studijų rutiną ir pakėlė  sparnus nuolatiniam gyvenimui ir darbui svetur.

„Ir tai truko iki šių metų birželio. Keista, bet birželis palydėjo ir pasitiko tik po daug metų...“, – sako jis.

„Sugrįžti per daug įtakos nereikėjo. Esu sentimentalus ir bohemiškas žmogus, myliu savo namus, savo miestą ir gatves, mėgstu aplink girdėti savo gimtąją kalbą, tai - tiesiog medus ausims. Kaip jau suprantate, sugrįžti paskatino žmogiškosios vertybės, kuomet supranti, kad pinigai nebėra prioritetas gyvenime, o šventa tampa tai, kur užaugai, ir kur tavo mama, sesuo, kur tavęs laukia meilė ir šiluma, vaikystės takai. Dar per pirmąją išvykimo vasarą žinojau, kad ten esu dėl pinigų, visada žinojau, kur yra mano tikrieji namai. Nei minutei ar sekundei nebuvau išsižadėjęs Lietuvos!

Šiauliai - tai miestas į kurį grįžti buvo patogu. Arti namai, pažįstama aplinka ir žinomi veidai. Man visa Lietuva yra kaip didelis miestas. Neskirstau Lietuvos į tam tikras dalis ar teritorijas, tai - visų mūsų namai. Būsiu visur, kur jausiuosi naudingas: tai - ir mūsų širdis Vilnius, ir su kiekviena diena gražėjantis ir augantis Kaunas, kuris galbūt greitu metu sulauks ir manęs.

Didžiausia pagalba ir palaima - tai spindinčios žmonių akys, kuomet jiems pasakai “grįžau su visam!“, savivaldos atstovų ar ir tų, kurie niekada niekur nebuvo išvykę (patriotų), palaikymas. Visi ragina nepasiduoti, jei ir bus sunku, atsiranda daug norinčių patarti, kad tik nereikėtų vėl pakelti sparnų. Jeigu dabar dar kelčiau sparnus, tai tik pasiimti dar daugiau žmonių ir parvežti juos ten, kur yra mūsų tikrieji namai!“, - pasakoja Žygimantas.

Anot jauno vyro, praėjo nedaug laiko nuo dienos, kai jis sugrįžo. Pirmas darbas, kurį jis pradėjo daryti, tai - leidimasis į pažintinę kelionę per organizacijas, asociacijas, savivaldybę ieškant, kokių imamasi priemonių, kad dar daugiau žmonių pasektų jo pavyzdžiu ir grįžtų namo, besiaiškinant, kaip transliuojama žinutė visiems išsibarsčiusiems po pasaulį, jog Lietuva gyva ir joje gera gyventi.

„Aš mėgstu svajoti, neretai gyvenu utopiniame pasaulyje, todėl neigiamos emocijos ir piktos kalbos apie šalį manęs nepasiekia, nes aš pats to paprasčiausiai nenoriu. Noriu padėti skleisti gerąją žinutę iš Lietuvos ir Lietuvai.  Tai puikiai sekasi jau dabar, tęsiu savo verslą Lietuvoje ir įdarbinsiu tik užsienio lietuvius. Tai mano idėja, kuri po truputi virsta planu. O planas, kad tik daugiau žmonių sugrįžtų kur jiems ir vieta, netrukus pavirs veiksmais“, - teigia Žygimantas.

„Myliu Lietuvą nuo Nidos iki Druskininkų, nuo Visagino iki Šilutės. Tai – šalis, kurioje mane visi supranta, kur savo gimtąja kalba galiu perteikti emocijas ir nuotaikas visu šimtu procentu! Čia mano šeima, mano draugai čia viskas, kas nutiko mano gyvenime geriausia! Neabejoju, kad nutiks dar daugiau nuostabių dalykų, bet vienas didžiausių mano tikslų - skatinti žmones sugrįžti ir būti pranašu su žinute “Lietuvoje galima!“.

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti