MIC „Renkuosi Lietuvą“

Kategorija

Už indėlį teikiant pagalbą grįžtantiesiems

Savivaldybė/ užsienio valstybė

visa Lietuva ir pasaulis

Apie iniciatyvą

2015 m. Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus biure įkurtas Migracijos Informacijos Centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“ vieno langelio principu teikia visą su grįžimu susijusią informaciją, bei bendraujant su užsienio lietuvių bendruomenėmis siekia parodyti, kad išvykę ir planuojantys grįžti į Lietuvą yra laukiami, jiems bus padėta. Čia vienoje vietoje galima rasti visą reikalingą informaciją apie grįžimą ir gyvenimą mūsų šalyje, kartu taip kuriant pozityvų ir labiau įtraukiantį Lietuvos įvaizdį. Svarbu paminėti, kad pagyvenus užsienyje, ypač ilgesnį laiką, grįžti nėra taip paprasta. Atitolstama nuo Lietuvos aktualių, atsiradusių naujų įstatymų, reikalavimų, pakitusios kultūrinės, socialinės, darbo aplinkos. Sugrįžus vienu metu tenka spręsti daugybę skirtingų klausimų. Todėl labai svarbu visą informaciją rasti vienoje vietoje, o reikalui esant gauti ir asmeninę konsultaciją. „Renkuosi Lietuvą“ konsultuoja asmeniškai, suteikiant būtent besikreipiančiajam reikalingą informaciją, susijusią su šiomis sritimis: • Darbas ir verslas • Būstas • Sveikatos apsauga • Socialinė parama ir išmokas • Švietimas • Pilietybė • Keliaujantiems ir išvykusiems • Užsieniečiai Lietuvoje • Savanoriškais pagrindais teikiamos psichologo konsultacijos • Kiti klausimai Reikalui esant, nukreipiama į atsakingas institucijas. „Renkuosi Lietuvą“ savo veikla stengiasi kurti ir parodyti įtraukiančios bendruomeniškos ir laukiančios Lietuvos įvaizdį. Stipriname ryšį tiek su vietinėmis, tiek su Pasaulio lietuvių bendruomenėmis, skatiname didinti regionų patrauklumą grįžtantiems. Migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ veiklą finansuoja LR Vidaus reikalų ministerija.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti