Aš kalbu lietuviškai

Kategorija

Pritraukimas

Savivaldybė/ užsienio valstybė

Visa Lietuva

Apie iniciatyvą

Iniciatyvos autorius - Jaunimo reikalų departamentas

Keliaudami svečioje šalyje, žiūrėdami filmus ar skaitydami knygas, kartais net nevalingai ieškome sąsajų su savo šalimi ir kaip apsidžiaugiame kažkur toli nuo Lietuvos nutolusiuose kraštuose išgirdę „Labas“ ištartą lietuviškai, pastebėję lietuvišką trispalvę ar sutikę žmonių, kurie žino Lietuvą, domisi jos kultūra. Juk visiems mums svarbu atrasti dalelę savo identiteto, ten, kur mažiausiai tikimės.

Akcija „#aškalbulietuviškai“ ne tik skatinime puoselėti mūsų kalbą, bet ir sakome „Aš kalbu lietuviškai“ ir naudojamės kalbos mums teikiama galimybę „žaisti“ žodžiais. Juk ne būtinai reikia tik garsiai tarti žodžius, jog „kalbėtumėm savo kalba“. Galbūt jūs grojate lietuvių kompozitorių kūrinius, šokate lietuviškus šokius, lietuvių tautinio kostiumo elementus naudojate savo aprangoje ir pan. ir tokiais būdais pasauliui pasakojate apie Lietuvą bei taip palaikote ryšius su savo šalimi.

Kalbėti lietuviškai galima įvairiomis formomis, kalbant, dainuojant, grojant, šokant, piešiant ir šimtais kitų būdų. Akcija kviečiame filmuoti save, draugus, pažįstamus ar sutiktus keliautojus kalbant lietuviškai ir šiuos filmukus siųsti Jaunimo reikalų departamentui el. paštu justina.lukaseviciute@jrd.lt
Visi įrašai bus kaupiami ir jungiami į bendrą filmuką, apie tai kaip #AšKalbuLietuviškai.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti