Lietuvybės centras

Kategorija

Integracija

Savivaldybė/ užsienio valstybė

Alytus

Apie iniciatyvą

Iniciatyvos autorius - Andrius Jučas

Kodėl man kilo ši idėja? Žmonės išvyksta dėl įvairių priežasčių, tačiau grįžta taip pat dėl įvairių. Viena iš priežasčių, kuri kartais stabdo grįžimą – vaikai. Daugelis tėvų dvejoja, kaip jie pritaps. Kai kurie nelabai ir lietuviškai moka. Tokia situacija, nes ne visi tėvai lietuviai, kartais tik vienas šeimoje lietuvis. Vaikai svetur lanko angliškas ar  kitokių kalbų mokyklas. Sugrįžę vaikai dėl skirtingo kalbos ir kultūros susiduria su patyčių problema. Tėvų baimės yra natūralios ir ši idėja kilo iš noro parodyti dėmesį sugrįžtantiems. Ir Alytus bus tuo miestu, kuris yra atviras ir draugiškas grįžtantiems emigrantams.

Atlikome Alytaus miesto švietimo įstaigų apklausą ir nutildėme skeptikus: grįžusių vaikų yra beveik pusšimtis. Nuo ikimokyklinio amžiaus iki paauglių. Šalių geografija labai plati: Italija, Vokietija, Ukraina, Anglija, Ispanija, Islandija ar net Venesuela. Alytaus miesto savivaldybės tarybos birželio mėnesį priimtu sprendimu šis integracijos centras įsikurs Likiškėlių pagrindinėje mokykloje ir duris atvers rugsėjo pradžioje.

Tai bus po pamokinė veikla, kadangi grįžę vaikai lankys kurią nori mokyklą. Šis centras bus atviras visiems, ne tik grįžusiems, bet ir nuolat gyvenantiems Alytuje. Nenorime kurti rezervato vienai grupei, tad priimsime visus norinčius. Vaikai šiame centre sustiprins savo lietuvių k. žinias, bus teikiamos logopedo paslaugos. Taip pat bus plačiai supažindinama su Lietuvos kultūra, papročiais. Aplankomos vietos Lietuvoje, kurios bendraamžių jau buvo aplankytos. Bus kviečiami garsūs žmonės pasidalinti savo istorijomis, kurie buvo emigravę, tačiau grįžo ir sėkmingai įsikūrė čia Lietuvoje.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti