Migruojantys paukščiai

Kategorija

Integracija

Savivaldybė/ užsienio valstybė

Vilnius

Apie iniciatyvą

Iniciatyvos autorius - Jolanta Rimkutė

„Migruojantys paukščiai“ – tai jau vienuolika metų vykstanti kūrybinė vasaros laboratorija, siekianti paskatinti dialogą tarp išvykusių ir Lietuvoje gyvenančių skirtingų sričių bei kartų kūrėjų ir bendruomenės narių. Per visą projekto istoriją esame turėję dalyvių iš tokių šalių kaip Estija, Vokietija, Norvegija, Švedija, Belgija, Vietnamas, Tailandas, Naujoji Zelandija, JAV, Australija ir kt. Jų atstovaujamos meno ir kultūros sritys aprėpia plačius horizontus: nuo tapybos ir disciplininių menų iki urbanizmo ir socialinio darbo su bendruomenėmis.

Laboratorijai svarbios migracijos/emigracijos, menininko socialinio vaidmens visuomenėje, kultūrinio turizmo, pilietiškumo temos. Kūrybinės laboratorijos metu įvairias meno šakas atstovaujantys dalyviai dalinasi darbo metodika rengdami kūrybines dirbtuves, tokias kaip dailės terapija, kūrybinis rašymas, trumpametražio filmo kūrimas ir kt. Svarbiausias kūrybinės laboratorijos siekis - sukurti tvirtą iš Lietuvos išvykusių menininkų bendruomenę.

Kaip vyksta Migruojančių paukščių darbas? ~20 dalyvių kasmet kartu dirba 4-5 dienas, kuriame nors Lietuvos miestų (jau esame aplankę Birštoną, Kauną, Telšius, Anykščius, Kupiškį, Panevėžį ir kt.) Veikla susideda iš kelių etapų: iš pradžių neformaliai prisistatome, vėliau, komandinio darbo metu, remiantis asmenine patirtimi atliekama pasirinktos temos analizė. Darbui labai svarbus susipažinimas su vietove bei bendruomene. Galiausiai apžvelgiamos gimusios idėjos bei įžvalgos. Pagrindinis projekto rėmėjas – LR Užsienio reikalų ministerija, programa „Globali Lietuva“.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti