„Adventur 2018“ Lietuvos šimtmetį kviečia švęsti keliaujant

 „Keliauk kitaip!“ – šiais metais kviečia tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2018“ organizatoriai. Šeštą kartą vyksiančiam, didžiausiam Baltijos šalyse specializuotam turizmo renginiui, bus atvertos ir neseniai renovuotų, itin modernių, pirmųjų Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ rūmų durys. 

Lietuva švenčia keliaudama

Svarbiausias 2018-ųjų metų parodos „Adventur“ akcentas – šalies šimtmetį švenčianti Lietuva. Atidarymo dieną „Litexpo“ centre tradiciškai bus paskelbti praėjusių metų Turizmo sėkmingiausieji.

„2017-aisiais išgyvenome vietinio turizmo bumą: nuo sausio iki rugsėjo mėnesio po mūsų šalį keliavo beveik milijonas lietuvių, o tai – net 9,6 procentais daugiau nei 2016-aisais, per tą patį laikotarpį. Ypač lankėme kurortus, pajūrį, žygiavome pažintiniais takais, kopėme į apžvalgos bokštus, plūdome išbandyti vandens turizmo maršrutų, nuotykių parkų, itin laukėme renovuoto Jūrų muziejaus atidarymo Klaipėdoje, gėrėjomės atgimusiais dvarais, – praėjusius turizmo metus apžvelgė laikinoji Valstybinio turizmo departamento prie Lietuvos Ūkio ministerijos vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. – Lietuvai šie metai – ypatingi. Šalies šimtmetį švęsti siūlome keliaujant po mūsų šalį, kuri žada daug atradimų kolekcionuojantiems kelionių patirtis.“

Galimybė pažinti Lietuvą, jos miestus, regionus, atrasti naujus kelionių maršrutus į parodą sutraukia vis daugiau kelionių entuziastų. Šiais metais 3-ojoje parodos salėje prisistatys 54 Lietuvos miestai. Kiekvienas jų yra parengęs išskirtinį turinį lankytojams. Molėtai savo stende žada pristatyti kosmosą ir keliones laiku. Žemaitijos sostinė Telšiai lankytojams surengs daugiau nei 20 renginių ir žaidimų. Unikalų Lietuvos šimtmečio maršrutą sukūrė Valstybinis turizmo departamentas.

Lietuvos 2018 metų kultūros sostinė Marijampolė parodos lankytojams parengė išskirtinę programą. Idėjų migraciją pristatys iš Niujorko atvykęs menininkas, galerijų po atviru dangumi „Malonny“ įkūrėjas Ray Moon Bartkus. Apie miestą pasakos mylimiausia LRT laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė. Šv. Jurgio meno sezoną pristatys operos solistas Edmundas Seilius.

„Švenčiančios Lietuvos“ ekspozicija išsidėstys per du aukštus, jai bus atverta visiškai nauja „Autentiškos Lietuvos“ erdvė salės galerijoje. Čia bus siūloma suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų, demonstruojami tradiciniai amatai, vyks degustacijos ir koncertai. 

Pasaulį atrasti kvies tikras skonis ir virtuali realybė

Parodos „Adventur 2018“ tema „Atrask pasaulį“ šiais metais užims dvi ekspozicijų sales. 1 salėje prisistatys dalyviai iš užsienio, kurių į Vilnių suvažiuos daugiau nei 100. Sostinėje sulauksime parodos dalyvių iš Baltarusijos, Bulgarijos, Čekijos, Egipto, Estijos, Gruzijos, Indonezijos, Italijos, Kroatijos, Kubos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Rusijos, Slovakijos, Tailando, Turkijos.

Italijos mylėtojus į „Atrask pasaulį“ erdvę sutrauks Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų renginiai „Grand Tour of Italy: neatrastos vietos“, pokalbis apie kultūrines keliones į archeologines Italijos vietoves bei Pietų Italijos maisto degustacijos. Šokiu apie savo šalis scenoje pasakos Indijos bei Indonezijos atstovai.

5 salėje, kaip įprasta, susiburs Lietuvos išvykstamojo turizmo verslo atstovai bei avialinijų bendrovės. Parodos dalyviai ruošia išskirtinius kelionių pasiūlymus ir temas. Kelionių ekspertai šiemet ypatingai skatins domėtis kelionėmis po Pietryčių Aziją, atrasti didžiuosius pasaulio miestus – Romą, Londoną, Tokiją, Honkongą, Delį. Kvies išmėginti ekologinį turizmą ir patirti autentišką Užsachario Afrikos šalių realybę, sužinoti, ko tikėtis keliaujant po Tailandą, Vietnamą, Indoneziją, Malaiziją ir Mianmarą. Paneigs mitus apie dar mažai keliautojų lankomas Rytų šalis – Omaną, Iraną, Mongoliją, ragins „dekoduoti“ kultūros, architektūros ir meno formas kelionėse, suprasti, kas yra Europa ir kas esame mes patys. Šiemet parodos dalyviai siūlys leistis į keliones, kurios nepanašios į savaitgalio pikniką, jos verčia įsitempti, pagalvoti ir netgi keistis.

Į „Adventur“ parodą šiais metais grįžta aktyvios pramogos jaunimui ir visai šeimai. Joms skirta visa 4 salė, pavadinta „Poilsiauk aktyviai“. Čia bus galima rasti tai, ko reikia gerai ar kitokiai kelionei: nuo kompaktiškų kelionių priekabų, baidarių, turistinio inventoriaus iki virtualios realybės ir pramogų parkų.

Ar galima keliauti kitaip?

Tradicinis, jau trečius metus parodoje organizuojamas, „ADVENTUR forumas“ nagrinės nišinio turizmo perspektyvas ir klaus, ar Lietuva yra pasirengusi nustebinti keliautojus?

Forume viešės ir pranešimą tema „Marijampolė ar Majamis?“ skaitys pasaulinio garso Lietuvos menininkas, JAV kuriantis ir gyvenantis, Diplomatijos žvaigžde, už Lietuvos garsinimą pasaulyje apdovanotas, Ray Moon Bartkus. Jo projektas „Malonny – Marijampolė, Niujorkas, Londonas: idėjų migracija“ apie Marijampolę paskleidė garsą visame pasaulyje.

„No-tech“ turizmas tampa pasauliniu trendu, – sako KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto docentė dr. Rima Hopenienė. – Lietuvai tai gali būti viena iš turizmo krypčių.“ Docentė forume skaitys pranešimą „Skaitmeninės detoksikacijos turizmas: kelionės be „Wi-fi, Facebooko ir Instagramo“.

„ADVENTUR forume“ bus kalbama apie netradicinių erdvių pritaikymą ir nišinio turizmo produktus Lietuvoje, aptariamas daug turistų sulaukiantis Šaltojo karo muziejus, turistų traukos objektu tapęs Marijampolės cukraus fabrikas, mažo miestelio Drevernos sėkmės istorija, Kauno – moderniosios architektūros miesto – išskirtinumas.

Apie kitokias keliones pasakos ir tradicinis parodos renginių ciklas „Kelionės mano gyvenimo būdas“, kurį rengia žurnalas „Keliauk!“. Žurnalistas Šarūnas Jasiukevičius prisimins savo išvyką į Svalbardo salyną ir susitikimą su baltosiomis meškomis, Karolis Žukauskas pasakos, kaip keliaudamas po Lietuvą nuvažiavo 13 000 kilometrų, o Danas Pankevičius patvirtins – pasaulį apkeliauti įmanoma.

Parodoje jau trečius metus iš eilės vyks Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos organizuojamas Geografijos žinių konkursas. 2017 metais konkurse dalyvavo 474 mokiniai iš 77 Lietuvos mokyklų ir 27 Lietuvos savivaldybių. Šiais metais, kaip ir pernai, parodoje geografijos žinias galės pasitikrinti bei konkurse susirungti ir suaugusieji.

Keliauti kitaip kvies ir „Lietuvos geležinkeliai“. Sausio 26–28 dienomis su parodos „Adventur“ bilietu kelionei traukiniu bus taikoma 30 proc. nuolaida. Ji galios vykstantiems į Vilnių ir iš Vilniaus vietinio susisiekimo maršrutais.

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“ sausio 26–28 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti