Iškilmingai sutiktas Nepriklausomybės Akto originalą suradęs VDU prof. Liudas Mažylis

Šiandien tarptautiniame Vilniaus oro uoste Vyriausybės kanceliarijos Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriato komanda, Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetų akademinė bendruomenė iškilmingai sutiko Vokietijos diplomatiniame archyve Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą suradusį prof. Liudą Mažylį. 

„Tame dokumente nėra žodžio laisvė, bet jis yra apie laisvę. Kai po šimto metų paklaus, ar buvo kada nors Vasario 16-osios Aktas dingęs, visi bus pamiršę. Vasario 16-osios aktas niekada nebuvo dingęs, jis visada buvo“, – kalbėjo profesorius.

Sutikimo metu L. Mažyliui buvo įteiktas Valstybės atkūrimo šimtmečio proginis ženkliukas.

„Tai geriausia žinia ir dovana Lietuvai valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Tai dar kartą įrodo, kad Lietuvą kuriame kiekvienas iš mūsų. Dėkojame Jums už tai, kad įrodėte, jog galima ne tik kurti istoriją, bet ir ją atrasti”, – teigia Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė. 

„Vielen Dank“ video – sulaukė atgarsių ir Vokietijoje 

Nepriklausomybės Akto originalą su signatarų parašais Vokietijos diplomatiniame archyve Vytauto Didžiojo universiteto prof. L. Mažylis surado šį trečiadienį. Ketvirtadienį, kuomet buvo patvirtinta, kad Aktas – originalus, Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriato komanda sukūrė video siužetą, kuriame vokiečiams jų kalba, už išsaugotą Nepriklausomybės Akto originalą, dėkojo net ir aukščiausi šalies vadovai.  Toks Lietuvos gestas sulaukė išskirtinio ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidos dėmesio. 

Šis video siužetas buvo parodytas Vokietijos „ZDF“ kanalo žinių laidoje, taip pat ir „ARD“ kanale, apie akciją pranešė ir plačiausią auditoriją Vokietijoje turintis „Bil.de“.  Apie šį video siužetą kalbėjo Euronews, britų „The guardian“, JAV žiniasklaidos milžinė „Washington Post“. „Vielen Dank“ video savo socialinių tinklų „Facebook“ ir „Twitter“ paskyrose pasidalino ir Vokietijos užsienio reikalų ministerija. 

„Valstybės atkūrimo šimtmečio „Facebook“ paskyroje video siužetas peržiūrėtas daugiau nei 65 tūkstančius kartų. Skaičiuojama, kad video pasiekė apie 500 tūkst. socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų, – sako Valstybės atkūrimo šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti