Krepšininkas Paulius Jankūnas: „Nuostabus jausmas, kai kyla trispalvė“

Trečius metus gyvuojanti Karaliaus Mindaugo taurė šiemet sutampa su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Sportas ir Lietuva kartais skamba kaip sinonimai: sportininkų pergales lygi gerbėjų džiaugsmas, kyla trispalvės, skamba „Tautiška giesmė“.

Kauno „Žalgiryje“ žaidžiantis Artūras Milaknis sako, kad šiais metais Lietuvos valstybės gimtadienį sutiks besiruošdamas turnyrui.

„Vasario 16 – ąją neturiu tradicijų ją švęsti įspūdingai. Tai – labiau simbolinis paminėjimas“, - 15min sakė A.Milaknis.

Nors kylančias Lietuvos vėliavas ir skambantį himną sportininkai girdi dažniau, nei kiti, tačiau emocijos girdint „Tautišką giesmę“ kyla – ypač, kai pilnoje arenoje garsiai ir galingai suskamba Lietuvos himno žodžiai.

„Man patinka Lietuvos himnas. Ypač – paskutinis jo posmelis“, - sakė sportininkas.

A.Milaknis sako, kad netiesa, jog iš visų sporto šakų krepšinis labiausiai siejamas su Lietuva.

„Gal taip gali atrodyti dėl to, kad krepšinis yra nemažai pasiekęs ir garsinęs Lietuvą visame pasaulyje. Bet tą daro ir kitos sporto šakos. Sportininkai laimi medalius, ir skamba himnas“, - kalbėjo pašnekovas.

Taip pat Kauno „Žalgiryje“ žaidžiantis Paulius Jankūnas sako, kad jausmas, kai kyla trispalvė ir skamba „Tautiška giesmė“ yra nuostabus.

„Žinai, kad žaidi už Lietuvos rinktinę, atstovauji Lietuvai. Būni susikaupęs ir pasiruošęs. Kauno „Žalgiris“ juk yra visos Lietuvos komanda“, - kalbėjo P.Jankūnas.

Lietuvos valstybės šventes, taip pat ir Vasario 16-ąją P.Jankūnas sako minintis kukliai, tačiau tėvų namuose šeima visuomet kelią vėliavą.

Kas yra Lietuvos trispalvė ir kodėl tam tikromis dienomis ji plevėsuoja ant namų ir pastatų, P.Jankūno klausė ir vaikai.

„Tada jiems paaiškini, kokia tai diena, kuo ji svarbi Lietuvai. Jiems labai įdomu“, - sakė krepšininkas.

Tai, kad Lietuvos valstybės šimtmetis bus minimas išskirtinai, P.Jankūnas sako jaučiantis jau senokai – vyksta pasiruošimai renginiams, apie tai daug kalbama viešoje erdvėje.

Kiekvienais metais svarbios Lietuvos valstybei datos švenčiamos vis viešiau ir garsiau – tą sako pastebėjęs P.Jankūnas.

Tačiau lietuviai visados buvo ir yra gerokai santūresni už, pavyzdžiui, amerikiečius, garsiai ir galingai švenčiančius savo Nepriklausomybės dieną.

P.Jankūnas sako, kad jam labai patiko LRT projektas „Dainuoju Lietuvą“, kai ne tik buvo renkama Lietuvos valstybės šimtmečio daina, tačiau skambėjo daug puikių patriotinių lietuviškų dainų.

„Kodėl reiktų švęsti ne tik savo asmenines šventes, bet ir valstybės gimtadienis? Todėl, kad tai nėra žmogaus, o visos valstybės gimtadienis.

Tinkamas laikas paminėti svarbias datas, prisiminti žmones, prisiminti laisvę. Tautos istorijos negalima pamiršti, be to, kiekvienais metais mes sužinome vis daugiau istorinių faktų“, - kalbėjo P.Jankūnas.

Apie Karaliaus Mindaugo taurę

Atkurta Lietuvos valstybė vasario 16 d. minės šimtmetį, o vienas iš jubiliejaus akcentų – Lietuvos šimtmečiui skirtas SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyras.

Vasario 17-18 d. Klaipėdoje vyksiančiame finaliniame turnyro renginyje krepšinio sirgalių lauks  daugybė šimtmečio siurprizų, vyks šimtmečio „Ačiū“ atviruką kampanija – sirgaliai bus kviečiami išsiųsti 100-mečio atviruką žmonėms, kurie savo darbais prisidėjo prie Lietuvos ir kiekvieno iš mūsų kelio į sėkmę.

Šiemet be kovos dėl taurės, žiūrovų taip pat laukia tradiciniai LKL snaiperio bei „Oro karaliaus“ konkursai, dėl geriausiosios vardo varžysis LKL komandų šokėjos, publiką džiugins muzikiniai pasirodymai.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti