Lietuvos moksleivių šimtmečio dovana – įsipareigojimas saugoti Lietuvos nepriklausomybę 100 metų

Vyriausybės kanceliarijoje įvyko baigiamasis Lietuvos moksleivių sąjungos projekto „Laiko kapsulė“ renginys, kurio metu pasirašytas simbolinis „Laiko kapsulės“ eksponavimo ir saugojimo aktas – unikali kapsulė ir šalies moksleivių įsipareigojimas saugoti šalies nepriklausomybę dar 100 metų perduoti Valstybės pažinimo centrui ir Lietuvos nacionaliniam muziejui.   

 „Laiko kapsulė" – Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuota šimtmečio dovana Lietuvai, kuri savo kelionę per Lietuvą pradėjo sausio 19 d. Šiuo projektu siekiama moksleiviams priminti Vasario 16-osios reikšmę ir jos svarbą mūsų valstybei. Tai simbolinis moksleivių pareiškimas ir įsipareigojimas saugoti Lietuvos nepriklausomybę ateinančius 100 metų, o po to „Laiko kapsulėje“ esančias nuotraukas perduoti ateities kartoms ir taip šį įsipareigojimą perduoti ateities moksleiviams.

 „Laiko kapsulė“ per 5 mėnesius apkeliavo 34 Lietuvos miestus. Kapsulės kelionės per Lietuvą metu vyko įvairiausi Lietuvos moksleivių sąjungos renginiai ir diskusijos pilietiškumo temomis. 

Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio vardu renginio dalyvius pasveikino jo patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė.

 „Jūsų dovana – viena gražiausių Šimtmečio dovanų Lietuvai. Tai įsipareigojimas būti aktyviais savo šalies piliečiais, kurti Lietuvos ateitį. Aš linkiu niekada nepamiršti šios savo dovanos, nes aktyvus mūsų jaunos, jau nepriklausomoje Lietuvoje gimusios kartos įsitraukimas neabejotinai žada labai šviesią mūsų šalies ateitį,“ – sakė U. Kaunaitė.

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, „Laiko Kapsulė“ pasiekė paskutinę kelionės stotelę – Vilnių. Iškilmingo renginio metu Vyriausybės kanceliarijos Didžiojoje salėje kapsulė buvo užrakinta ir vieneriems metams patikėta saugoti Valstybės pažinimo centrui. Vėliau  „Laiko Kapsulė“ keliaus į Lietuvos nacionalinį muziejų, kur bus saugoma 99 metus.

„Šimtmečio sėkmės istoriją kūrė tūkstančiai skirtingų profesijų, konfesijų ir tautybių žmonės, kurie kūrė ir išsaugojo valstybingumo tradicijas. Manome, kad labai svarbu žinoti Lietuvos piliečiams, kad ir šiandieninė jaunoji karta, moksleiviai yra pasiruošę puoselėti ir ginti Lietuvos valstybingumą taip pat. Nuotraukose išradingiausiais būdais fotografuojamosios mokyklų bendruomenės tik parodo, kad yra vieningos, o  tai tik išsklaido visas abejones, kad jaunoji karta nedvejoja šalies ateitimi ir yra pasiruošusi prisidėti prie jos puoselėjimo“, sako vienas iš projekto įgyvendintojų Kristupas Tilvytis.

Per šventinį renginį Vyriausybėje vyko ir projekto „100 gerų darbų Lietuvai“ pristatymas, skambėjo „Ąžuoliuko“ jaunučių choro, vokalinių ansamblių „Voicity“ ir „Kivi“ atliekamos dainos. Moksleiviams pilietiškumo paskaitas skaitė architektas, grupės „Antis“ lyderis ir dainininkas Algirdas Kaušpėdas ir režisierius Paulius Tamolė.

Lietuvos moksleivių sąjunga – pagrindinė Lietuvos moksleivių interesams atstovaujanti bei mokinių savivaldas vienijanti savanoriška organizacija, pradėjusi veikti dar 1996 metais ir suburianti per 500 mokinių savivaldų visoje šalyje.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti