Prie savanorystės skatinimo kampanijos „Šimtmečio dovanos“ jungiasi didžiausios įmonės

Būdų paminėti įsimintiną Lietuvai datą – valstybės atkūrimo šimtmetį – siūloma visa galybė, o vienas iš jų tampa vis populiaresnis. Padaryti šaliai gerą darbą, prisijungti prie esamų savanorystės iniciatyvų arba sukurti savąją pasiryžta vis daugiau gyventojų, o prie to itin aktyviai jungiasi ir verslas. „Swedbank“ darbuotojai pasiryžę kurti visuomenės gerovę – leisti laiką su vaikų globos namų auklėtiniais ar senjorais, o „Telia“ susivienijo šviečiamajai veiklai – moko vaikus saugumo internete, o senjorus – naudotis išmaniaisiais telefonais.

Savanorystė – ne svetima

„Šimtmečio dovanos“ – vienas svarbiausių valstybės šimtmečio minėjimo projektų, kuriuo premjeras Saulius Skvernelis kviečia dovanoti Lietuvai gerą darbą – burti bendruomenes, prisijungti prie jau organizuojamų savanorystės projektų arba realizuoti savus. Prie gerų darbų netrunka prisijungti ir verslas – „Swedbank“ ir „Telia“ tikina, kad savanorystės veikla organizacijoms nesvetima jau ne vienerius metus. Pasak „Swedbank“ vidinės komunikacijos vadovės Ilonos Ruzgaitės, „Swedbank“ jau kelerius metus aktyviai skatina savanorystės kultūrą, kviečia atlikti gerus darbus ir kurti pokytį mūsų bendruomenėse. „Šiemet jau trečią kartą organizuojame vidinės komunikacijos projektą „Gerų darbų vasara“, kuris vyksta gegužės–spalio mėnesiais. Čia įsitraukti gali visi darbuotojai, komandos, skyriai ar departamentai. Prieš pasirinkdami gerą darbą, „Swedbank“ darbuotojai aktyviai domisi, kam jų bendruomenėse labiausiai reikalinga pagalba, kalbasi su seniūnais, įvairių globos organizacijų atstovais, buriasi į komandas ir vyksta ten, kur nusprendžia prisidėti prie pokyčio“, – pasakojo pašnekovė.

Prie „Šimtemčio dovanų“ prisijungusios „Telia“ bendrovės darbuotojai taip pat savanoriauja jau ne vienerius metus. „Tai – tik dalis savanoriškų iniciatyvų, kuriose dalyvauja mūsų darbuotojai. Rūpinimasis savo aplinka ir joje esančiais žmonėmis, edukacija užkoduota mūsų įmonės DNR, taigi kiekvienas „Telia“ komandos narys skatinamas prisidėti prie savanorystės iniciatyvų ar netgi pats jas inicijuoti. Toji misija susijusi su tuo, ką visi mes darome kasdien: mes keičiame Lietuvą ir kasdien dirbame tam, kad kuo daugiau žmonių naudotųsi aukščiausios kokybės technologijomis. Ir – svarbiausia – naudotųsi jomis saugiai. Savanorystės principai ir tradicijos mūsų įmonėje puoselėjami jau daugelį metų. Suteikiam darbuotojams galimybę darbo metu atlikti savanorišką veiklą, kuri yra susijusi su mūsų įmonės veikla. Vadiname tai YOUNITE, nes jungiamės kilniam tikslui“, – kalbėjo išorinės komunikacijos vadovė Ilma Cikanaitė.

Nuo vaikų globos namų iki senjorų edukacijos

Prisidėdamos prie šalies socialinės gerovės įmonės įgyvendina skirtingas savanorystės iniciatyvas. „Swedbank“ atstovė pasakojo, kad šiemet banko kolektyvas kvietė atlikti gerus darbus ir kurti pokytį būtent bendruomenėse. „Šiemet jau trečią kartą organizuojame vidinės komunikacijos projektą „Gerų darbų vasara“, kuris vyksta gegužės–spalio mėnesiais. Čia įsitraukti gali visi darbuotojai, komandos, skyriai ar departamentai. Prieš pasirinkdami gerą darbą, „Swedbank“ darbuotojai aktyviai domisi, kam jų bendruomenėse labiausiai reikalinga pagalba, kalbasi su seniūnais, įvairių globos organizacijų atstovais, buriasi į komandas ir vyksta ten, kur nusprendžia prisidėti prie pokyčio. Darbuotojai leidžia laisvalaikį su vaikais iš vaikų globos namų ar vaikų dienos centrų, padeda sunkiau gyvenančioms šeimoms, gražina mūsų parkus, praskaidrina dieną senjorams ar neįgaliesiems“, – savanorystės iniciatyvas pristatė I.Ruzgaitė.

Tuo tarpu „Telia“ atstovai telkėsi į šviečiamąją ir edukacinę veiklą – gegužės 15–17 dienomis daugiau nei 500 darbuotojų prisijungė prie iniciatyvos, kurios metu artimiausioje aplinkoje – kaimynystėje, vaikų mokyklose ar kitose bendruomenėse – skleidė žinią apie vaikų saugumą internete. „Kartu jie žaidė, sprendė išmaniojo keliautojo žemėlapio užduotis, dalijo informacinius plakatus ir lipdukus. Ši iniciatyva tęsis iki pat Tarptautinės vaikų gynimo dienos birželio 1 d. Ši iniciatyva sulaukė ne tik itin didelio mūsų darbuotojų įsitraukimo, bet ir dar labiau parodė, kad saugumo tema yra itin aktuali mūsų augančiai visuomenei“, – atkreipė dėmesį I.Cikanaitė. Pašnekovė pridūrė, kad socialinėje iniciatyvoje „Augu internete“ dalyvauja per 60 darbuotojų mokytojų-praktikų, kurie apie saugų elgesį internete kalbasi su vaikais ir artimiausiais jų aplinkos žmonėmis – tėvais ir mokytojais. Iki šiol apie saugų elgesį internete buvo kalbėta su kas penktu Lietuvos moksleiviu. O dabar „Telia“ darbuotojai daug dėmesio skiria ir atskirties mažinimui. savanoriškai organizuoja mokymus senjorams – jų metu moko naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Kuria geresnę atmosferą

„Swedabank“ vidinės komunikacijos vadovė neabejojo, kad savanorystė svarbi ne tik Lietuvai, bet ir pačiai bendrovei: „Akimirka, kai padedi kitam, yra svarbi ne tik tam, kuriam suteiki pagalbą, bet ir tau pačiam. Supranti, kad kartais tik tiek tereikia, kad pasaulis bent truputėlį taptų gražesnis. Tai ir yra pagrindinė motyvacija mums visiems. Tam, kad „Swedbank“ darbuotojai turėtų daugiau laisvės ir įkvėpimo geriems darbams, prisidedame ir mes, kaip darbdavys. Kiekvienam darbuotojui suteikiamas vienas, apmokamas, savanorystei skirtas laisvadienis. Be to, savanoriui skiriama 15 eurų suma, kurią galima panaudoti geram darbui atlikti (pvz., įsigyti reikiamų priemonių ar pan.).“ Pasak pašnekovės, įvairūs atlikti tyrimai rodo, jog savanorystės idėjos palaikymas organizacijoje sukuria geresnę darbo aplinką, didina darbuotojų įsitraukimą. Savanorystė apskritai turi įvairiapusiškų privalumų – tai galimybė padėti kitiems, tai galimybė kolektyvui susibendrauti, tai galimybė įprasminti savo laisvą laiką. Tikime, jog mūsų geri darbai padės naujajam Šimtmečiui tapti nuoširdesniu, gražesniu ir žalesniu. Jau antrus metus projektas ,,Šimtmečio dovanos“ kviečia Šimtmečio proga padovanoti savo laiko Lietuvai. Būkime aktyvūs ir neabejingi piliečiai, kuriems rūpi, kurie patys kuria malonesnę aplinką, tvirtesnę bendruomenę, rūpinasi kitais ir įgalina kitus. Visą gegužės mėnesį visi norintys gali prisijungti prie įvairių organizacijų įgyvendinamų savanoriškų veiklų, skiriant kelias valandas ar visą savanorystės dieną. Visas veiklas galima rasti www.lietuva.lt

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti