Šimtmečio Dainų šventės pradžią paskelbs roko opera „Eglė“

Liepos 1 d. Vilniaus Vingio parke įvyks Šimtmečio Dainų šventės „Vardan tos..“ atidarymui skirtas renginys, roko opera „Eglė“. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Eglė“ – istorija, su kuria augo mūsų kūrėjai. Lietuvių liaudies epas „Eglė, žalčių karalienė“ prieš daugelį metų subūrė tris žymiausius menininkus – kompozitorių Laimį Vilkončių, dainų autorių ir atlikėją Vytautą Kernagį bei poetą Sigitą Gedą eksperimentui, kurį Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pristatys visiems Lietuvos žmonėms. Apie tai, kokie buvome, kokie esame ir ką su savimi nešamės į ateinantį šimtmetį.

L. Vilkončius prisimena išties įspūdingą „Eglės“ sukūrimo istoriją: „S. Geda iš karto mus pribloškė, perkeldamas tarsi į kitą pasaulį, kalbėjo apie lietuviškame Eglės epe užkoduotą konfliktą tarp Jūros ir Žemės gyventojų, vardino pagoniškų lietuvių deivių vardus. Jau po pirmojo susitikimo buvo aišku, kad galime tikėtis ne šiaip eiliuoto lietuviškos pasakos perkėlimo į teatro sceną, o gerokai platesnio žvilgsnio į visos žmonijos būties, išlikimo prasmės klausimus“, – pasakoja kompozitorius.

Roko opera scenos šviesą išvydo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus ir jo suburtos kūrybinės komandos pastangomis. „„Eglė“ – tai išpuoselėtas, subrandintas ir itin talentingai parašytas darbas, todėl jo imdamasis nesijaučiau rizikuojantis“, – kalbėjo G. Rinkevičius. Pagal įspūdingą S. Gedos libretą ilgus metus „Eglei“ rašyta L. Vilkončiaus muzika iš tiesų nepalieka abejingų – roko opera sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo ir muzikos kritikų buvo įvertinta kaip vienas geriausių visų laikų šio žanro kūrinių Lietuvoje. Todėl ne atsitiktinai jis pasirinktas ir 100-mečiui švęsti.

Pagrindines, Eglės ir Žilvino vokalines partijas atliks Monika Pundziūtė ir Jeronimas Milius. Taip pat bus galima išgirsti ir kitus gerai žinomus Lietuvos atlikėjus – Vladą Bagdoną, Česlovą Gabalį, Rafailą Karpį, Raimondą Juzuitį.

Rudenį roko opera keliaus į pajūry –  „Eglę“ bus galima išgirsti rugsėjo 8 d. Palangos koncertų salėje.

Roko operos kompozitorius –  Laimis Vilkončius.

Libreto autorius – Sigitas Geda.

Meno vadovas ir vyr. dirigentas – Gintaras Rinkevičius.

Režisierius – Gediminas Šeduikis.

Dailininkė-scenografė – Sigita Šimkūnaitė.

Projekcijų autorius – Rimas Sakalauskas.

Šviesų dalininkas  – Andrius Stasiulis.

Garso režisierius – Vilius Keras.

Techninis direktorius – Andrius Matusevičius.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti