Šimtmetį su užsienio lietuvių bendruomenėmis švęs programuojant

Kūrybinių technologijų akademija „bit&Byte“ ruošiasi kelionėms po užsienio lietuvių bendruomenes su misija švęsti Lietuvos šimtmetį, ugdant vaikų technologinį raštingumą.

„Lankysimės užsienyje įsikūrusiose lietuvių bendruomenėse ir kartu su 7-14 metų vaikais atliksime Šimtmečio programavimo užduotis, kurios Lietuvoje subūrė jau virš 10 000 vaikų“, pasakojo projekto iniciatorė, bit&Byte vadovė Monika Katkutė-Gelžinė. Anot jos, technologinis raštingumas – savybė, kuri galėtų ir turėtų jungti lietuvius visame pasaulyje. „Lietuva yra pažangių technologijų šalis, turime tai švęsti ir ugdyti reikalingas savybes ateities kūrėjams visame pasaulyje“, komentavo ji.

Anot Valstybės atkūrimo šimtmečio sekretoriato atstovo Mariaus Gursko, šie renginiai – laisvės ir technologijų šventė. „Džiugu matyti šio projekto ir jo renginių sėkmę Lietuvoje ir norisi ją skleisti užsienyje įsikūrusiose mūsų bendruomenėse. Tai vienas iš geriausių Šimtmečio iniciatyvų konkurso projektų, kuriam dalinį finansavimą skyrė Vyriausybės kanceliarija. Šis projektas leidžia Lietuvos ateities herojams susipažinti su modernios Lietuvos istorija, pasitelkiant modernias technologijas“, - kalbėjo jis.

Susitiks Niujorke, Čikagoje, Osle, Hamburge ir Stokholme

Susitikimai su užsienio bendruomenėmis vyks spalio 21-lapkričio 3 dienomis Niujorke, Čikagoje, Osle, Hamburge ir Stokholme. „Kviečiame lietuvius savo 7-14 metų vaikus atvesti į susitikimus ir padėti jiems įsijausti į Lietuvos istoriją, prisiminti mūsų herojus ir ugdyti technologinį raštingumą bei kūrybingumą“, kalbėjo M. Katkutė-Gelžinė. Šimtmečio programavimo valandos metu, S. Dariui ir S. Girėnui padedama sėkmingai perskristi Atlantą, Rūtai Meilutytei pagerinti savo Olimpinį rekordą ar Liudui Mažyliui greičiau rasti Lietuvos Nepriklausomybės akto originalą archyvuose.

„Kartu su iliustratore Aiste Papartyte ir visa kūrybinių technologijų akademijos „bit&byte” komanda patys kūrėme programavimo užduotis vaikams“, – pasakoja M. Katkutė-Gelžinė.

Renginių metų vaikams talkins mentoriai iš technologijų kompanijų – dalis jų atvyks iš Lietuvos. „Džiaugiamės užsienyje įsikūrusių lietuvių bendruomenių svetingumu ir entuziazmu – žmonės noriai registruojasi, tikimės suburti virš 500 dalyvių. Manome, kad tai bus ne tik smagus, bet ir visus mus apjungiantis renginys“, kalbėjo M. Katkutė-Gelžinė. 

Renginiai bus nemokami, būtina registracija.

Daugiau informacijos ir registracija čia.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti