„Šimtmetis su gėle“ kviečia panevėžiečius kurti gražią aplinką

Rugsėjo 9 d. švenčiant Panevėžio miesto 514-ąjį gimtadienį prasidėjo miesto Dailės galerijos projektas „Šimtmetis su gėle“.

Miesto šventės metu centrinėje Laisvės aikštėje išdygo baltas, remiantis minimalistiniu stiliumi sukurtas stendas, kuriame galerijos darbuotojos Aurelija Seilienė ir Diana Armonienė panevėžiečiams ir miesto svečiams pristatė projekto koncepciją ir pirmuosius renginius.

Projektas „Šimtmetis su gėle“ kviečia pasitikti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį gražinant Panevėžį gėlėmis. Gėlė – platus simbolis, savyje talpinantis grožio, gyvybės, augimo, žydėjimo prasmes. 

Nuo seno puoselėjama lietuviškų darželių tradicija, gėlės motyvas lietuvių kultūroje ir mene, klombos tarpukario Lietuvos miesteliuose, mažoji dvarų architektūra – tai istorinis pamatas, į kurį remdamiesi kuriame savo aplinkos estetiką – dabarties ir ateities. 

Projekto rengėjai ragina: „Pradėję nuo artimiausios savo aplinkos – vazono su gėle ant namų palangės, nuo gėlyno daugiabučio kieme, pažvelkime ir plačiau, augalų kompozicijomis puoškime darbovietės, mokyklos, vaikų darželio vidines ir išorines erdves, gėlėmis apsodinkime miesto skverus. Mokykimės tai daryti pasitelkę savo fantaziją, originaliai, šiuolaikiškai“. 

Projektą „Šimtmetis su gėle“ sudaro įvairaus formato renginių ciklas: paskaitos, edukacinės kūrybinės programos „Originalus šamoto vazonas gėlėms“, floristikos kūrybinės dirbtuvės, krokų sodinimo šventė, istorinės atminties, socialinės meninės akcijos ir kt.

Žinomas panevėžietis dailininkas Ramūnas Grikevičius sukūrė projekto „Šimtmetis su gėle“ logotipą.

Rugsėjo 12 dieną prasideda pirmasis edukacinio kūrybinio ciklo „Originalus šamoto vazonas gėlėms“ užsiėmimas. Jo dalyviai susipažins su šamoto glazūravimo galimybėmis ir dekoruos sferinį vazoną.

 „Šimtmetis su gėle“ – Šimtmečio iniciatyvų konkurso projektas, iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos ir Panevėžio miesto savivaldybės.

 

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti