Šimtmečio iniciatyvų konkurso projekto autoriai pristato interaktyvų lietuviškų vietų JAV žemėlapį

Ar žinote, kur JAV stovi Mindaugo pilis? Kur oro uostas, iš kurio pakilo Steponas Darius ir Stasys Girėnas? Kaip rasti viešbutį, kuriame dirbo ir „Baltą drobulę“ sukūrė Antanas Škėma?

Daugiau nei trys šimtai vietų su tiksliomis koordinatėmis sugulė į Šimtmečio iniciatyvų konkurso projekto interaktyvų lietuviškų vietų JAV žemėlapį.

Žemėlapį sukūrė iš ekspedicijos po 11 šiaurrytinių JAV valstijų grįžusi Tikslas – Amerika komanda, Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga rinkusi informaciją apie įspūdingiausias ir svarbiausias lietuviškas vietas tenai.

Lankytos vietos nustebino net pačius žemėlapio kūrėjus

Projekto Tikslas – Amerika vadovo Augustino Žemaičio teigimu, iš būsimo žemėlapio daug sužinoti besitikintys sakė net ir senieji Amerikos lietuviai, - Daugelis jų gerai žino savo miesto lietuviškas vietas, tačiau, tarkime, maloniai nustemba sužinoję, kad to paties miesto priemiesčiuose yra lietuviškai pavadintas ežeras, o miesto centre pastato fasadą puošia Vytis. Tiesą pasakius, net aš, ilgai tyrinėjantis lietuvišką paveldą užsienyje, ne kartą nustebau netikėtai išvydęs niekur neaprašytas lietuviškas vietas. Tikėjausi galėsiąs žemėlapyje pažymėti 100, geriausiu atveju 150 vietų, o realybė lūkesčius viršijo dvigubai-trigubai, - pasakojo projekto autorius.

Žemėlapyje – ir nuotraukos, pasakojimai

Tikslas – Amerika žemėlapis – tai ne tik sužymėtos vietos. Spragtelėjus ant jų pele iššoka jų informacija, nuotraukos, o taip pat nuorodos į dar platesnius aprašymus.

Žemėlapį galima ne vien tiesiog artinti ar tolinti, bet ir sąraše pasirinkti atskirų valstijų, lietuviškiausių miestų lietuviškų vietų žemėlapius.

Lietuviškos vietos Tikslas – Amerika žemėlapyje skirstomos į keturias kategorijas; aukštesnės kategorijos žymimos tamsesnėmis spalvomis. Kuo aukštesnė kategorija, tuo svarbesnė, įdomesnė, patrauklesnė aplankymui, geriau išsilaikiusi yra vieta. Be to, žymimos vietos, kurios nors ir nėra lietuvių, bet glaudžiai su jais susijusios.

Taip pat vietos skirstomos į aštuonias rūšis pagal paskirtį. Skirtingų rūšių – skirtingas paveikslėlis (bažnyčios, kapinės, žymių lietuvių kapai, klubai, vietovardžiai).

Ateityje žemėlapis bus pildomas maršrutais – ką nuveikti turint atitinkamą kiekį valandų ir lankant Niujorką, Vašingtoną ar bet kurią kitą žemėlapyje atsidūrusią vietą.

Interaktyvus nemokamas lietuviškų vietų JAV žemėlapis pasiekiamas adresu - http://www.tikslasamerika.lt.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti