Trys ketvirtadaliai lietuvių mano, kad jiems Vasario 16-oji yra svarbi

Vyriausybės kanceliarijoje įvyko Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimo koordinavimo komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo Premjeras Saulius Skvernelis. Jame buvo pristatyti jau įgyvendinti ir tebevykstantys Valstybės atkūrimo šimtmečio programos projektai bei iniciatyvos.

Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio skyriaus komunikacijos ekspertas Marius Gurskas pristatydamas šimtmečio sekretoriato įgyvendintus projektus ir jų rezultatus pažymėjo, kad iki šiol jau yra įvykę daugiau nei 1500 šimtmečiui skirtų renginių Lietuvoje ir užsienyje. Jų metu buvo pristatyta Lietuvos kultūros ir mokslo pasiekimai, kviečiama pažinti, kurti ir švęsti valstybės atkūrimo šimtmetį.

Šimtmetį buvo galima pajausti per muziką – Lietuva tapo pirmąja šalimi, kuri turi šalies paskyrą vienoje iš didžiausių pasaulyje muzikos klausymo platformų „Spotify“. Šimtmečio proga sukurtas specialus grojaraštis, kuriame žinomiausi šalies atlikėjai ir kūriniai – nuo M.K. Čiurlionio ir tarpukario muzikos iki istorijos repo.

Drauge su Lietuvos šefų asociacija buvo sukurti specialūs šimtmečio receptai restoranų meniu ir namams.

Vienas iš svarbiausių pasiektų rezultatų – žmonės atrado asmeninį ryšį su šimtmečiu. Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „TNS Kantar“ duomenimis, Vasario 16-osios asmeninė svarba išaugo 18 procentinių punktų ir pasiekė 68 proc. 75 proc. apklaustųjų teigė, kad šimtmetis pavyko.

Pristatant šimtmečio projektus ir renginius, buvo svarbi ir efektyvi komunikacija. Komunikacija oficialiuose Šimtmečio sekretoriato socialinėse paskyrose 2017 m. spalio – 2018 m. kovo mėn. pasiekė 11 mln. auditoriją. Per tą patį laikotarpį pagrindinėje šimtmečiui skirtoje svetainėje www.lietuva.lt apsilankė 220 tūkst. lankytojų iš 164 šalių. Vien tik vasario 5-18 d. socialiniuose tinkluose buvo pasiekta daugiau nei 3 mln. auditorija.

Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijos pristatė šimtmečio projektus užsienyje, kurių vyko daugiau nei 200: kultūriniai projektai su žymiausiais Lietuvos atlikėjais (Mirga Gražinytė-Tyla, Martynas Levickis ir kt.), specialūs kūrybiniai projektai, kurių dėka užsienio šalių sostinės, oro uostai ir kitos viešosios erdvės nušvito trispalvės spalvomis.

Lietuvos vardas skambėjo Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje (Londono knygų mugė, kur Baltijos šalys dalyvavo kaip kviestinės viešnios), JAV, Lenkija ir kt.

Šimtmečio metai tęsiasi – jau antrus metus vyksta savanorystės skatinimo projektas „Šimtmečio dovanos“ , kuriuo skatinima skirti laiko Lietuvai, prisidėti prie savanorystės veiklų. Liepos 1 d. Vingio parke įvyks nemokamas Dainų šventės atidarymo renginys, globojamas Ministro Pirmininko S. Skvernelio, - roko opera „Eglė“.  Taip pat laukia ir kiti šimtmečio Dainų šventės renginiai, vyksiantys Vilniuje ir Kaune bei skaičiuojama subursiantys 32 tūkst. dalyvių. Dainų šventės chorų dienoje dalyvaus ir vyrų choras iš Japonijos, kurio dalyviai išmoko visą lietuvišką repertuarą.

Rugpjūčio 25 d. Baltijos pajūrį nušvies simboliniai šimtmečio laužai – vyks tarptautinis projektas „Senovinės nakties laužai“, skirtas Baltijos šalių šimtmečiams.

Posėdžio dalyviai vieningai sutarė, kad vienas iš svarbiausių sėkmės elementų, įgyvendinant šimtmečio projektus ir pristatant Lietuvą pasaulyje, yra susitelkimas ir bendradarbiavimas, efektyviai panaudojant tiek finansinius, tiek žmogiškuosius ryšius.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti