Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti bus kuriama 12 naujų filmų

Lietuvos kino centras skelbia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų filmų konkurso trečiojo etapo filmų gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo rezultatus. Iš viso buvo paremta 12 kino projektų, o bendra jiems skirta suma – 999388 eurų.

Konkurse galėjo dalyvauti ilgametražio vaidybinio, dokumentinio, televizinės meninės dokumentikos bei trumpametražio animacinio filmų projektai. Iš viso konkursui pateikta 20 paraiškų, kurias apsvarstę Kino tarybos nariai finansavimą rekomendavo skirti šiems kino projektams:

Pateikti projektai buvo vertinamos atsižvelgiant į programos prioritetus: Lietuvos valstybinio ir kultūrinio gyvenimo tradicijos atvėrimas šiuolaikinei Lietuvos visuomenei, visų pirma – vaikams ir jaunimui, šios tradicijos kaip neatskiriamos dabarties gyvenimo dalies interpretavimas; Lietuvos, jos istorijos, šių dienų tautos ir valstybės gyvenimo pristatymas pasauliui, kūrybiškos Lietuvos ir pasaulio sąveikos skatinimas; Lietuvos gyventojų ir išeivijos telkimas šiuolaikinės Lietuvos valstybės stiprinimui ir jos paveldo išsaugojimui.

Lietuvos kino centras valstybės atkūrimo šimtmečio konkursą rengia nuo 2015 metų pabaigos. Pirmąjame etape buvo paremtos 15 filmų idėjos, antrame – 15 kino projektų parengiamiesiems darbams. Keturi kino projektai – „Naujoji Baltijos banga“, „Šviesa“, „Angelų takais“, „Tas žodis – Lituanie –  konkurse dalyvauja nuo pirmojo etapo. Visų paremtų projektų sąrašą galite rasti čia .

Lietuvos kino centras numato skelbti papildomą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų filmų gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo konkursą, paraiškos bus priimamos nuo gegužės 15 iki gegužės 31 d.

 

Lietuvos kino centro informacija

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti