Valstybės kūrimas prasideda seniūnijose – Šimtmečio projektas „Valstybę kuriame mes“

Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas Nacionalinis Lietuvos seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“ skirtas skatinti  seniūnijų aktyvumą bei  bendruomeniškumą, sutelkti Lietuvos seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą. Taip pat  pasidžiaugti jau nuveiktais darbais, pristatyti juos visuomenei: apie nugalėtojų pasiekimus bus rašoma žiniasklaidoje, rodomi reportažai nacionalinėje televizijoje. Seniūnijos paraiškas konkursui gali teikti iki birželio 1 d.

Galimybė įvertinti nuveiktus darbus

„Labai džiaugiuosi, kad pagaliau sulaukėme projekto, kuriame gali dalyvauti ir seniūnijos. Aš jau trylika metų esu seniūne ir, kiek pamenu, tai pirmas kartas, nes iki šiol visi konkursai, projektai būdavo skiriami bendruomenėms, nevyriausybinėms organizacijoms ir pan. Labai sveikinu šią iniciatyvą ir manau, kad tai puikus projektas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Juk iš tiesų – valstybę kuriame mes“, –  džiaugėsi Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, jau apgalvojusi visus seniūnijos nuveiktus darbus ir artimiausiomis dienomis pasiryžusi užpildyti dalyvavimo konkurse anketą.

Pasak pašnekovės, seniūnas yra tas žmogus, kuris geriausiai žino, kas vyksta jo seniūnijoje: ir kokie kultūros renginiai bus artimiausiu metu, ir kokie rūpesčiai kamuoja žmones, tad laimėtas piniginis prizas būtų dar viena galimybė prasmingiems darbams padaryti.

„Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga siekiama skatinti bendruomeniškumą, telkti žmones bendrai veiklai, stiprinti vietos savivaldą. Tai geriausiai daryti per seniūnijas, nes jos, būdamos smulkiausiu administraciniu-teritoriniu vienetu, yra arčiausiai žmogaus, arčiausiai jo reikalų ir problemų, čia jis greičiausiai gali sulaukti pagalbos. Iš kitos pusės – būtent per jas žmonės gali kažką nuveikti, keisti šalia jų esančią aplinką, nes taip jiems lengviausia suvienyti pastangas – gyvenantiems šalia, kaimynystėje rūpi tie patys klausimai“, – komentavo sprendimą kviesti į konkursą seniūnijas Kultūros ministerijos Kultūrinės edukacijos skyriaus patarėja Jadvyga Lisevičiūtė, atkreipdama dėmesį, kad šiuo atveju kalbant apie seniūnijas turima galvoje ne institucija, o visa seniūnijos teritorijoje gyvenanti bendruomenė.

 „Konkursas – gera proga seniūnijoms įvertinti nuveiktus darbus ir papasakoti apie juos kitiems. Tai ne tik galimybė pasidalinti patirtimi su kolegomis, bet ir dar kartą patiems prisiminti, kiek daug gerų darbų padaryta, kiek daug pasikeitimų į gerąją pusę“, – sakė J. Lisevičiūtė.

Pasak pašnekovės, iš telefono skambučių, užduodamų klausimų, susitikimų su seniūnais matyti, kad šis projektas sudomino visuomenę.

Kviečiami prisiminti ir dabar vykstantys, ir jau baigti projektai

Seniūnijos kviečiamos varžytis dėl šių  nominacijų: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui”, „Už tautinės savimonės puoselėjimą”, „Už kūrybiškumo ugdymą”, „Už saugią Lietuvą”. Prašoma prisiminti ne tik šiuo metu realizuojamus projektus, bet aprašyti pastarųjų penkerių metų darbus, veiklos rezultatus, akcentuojant, kas seniūnijos gyvenime, jos aplinkoje pasikeitė, kokias problemas pavyko išspręsti, kaip seniūnija sugebėjo suvienyti jos teritorijoje gyvenančią bendruomenę  ir kiek gyventojų įtraukta į aktyvią veiklą.

Paraiškų laukiama iki birželio 1 d. Konkurse kviečiamos dalyvauti visos Lietuvos seniūnijos, kiekviena gali teikti paraiškas ne daugiau kaip dviems nominacijoms. Taigi, dabar dar būtų pats laikas seniūnijoms peržvelgti pastarųjų metų pasiekimus ir ilgai nedelsiant užpildyti paraišką. Tai padaryti nėra sudėtinga, o laimėtojų laukia ne tik pripažinimas, bet ir piniginiai prizai.

Peržiūrėjusi visas gautas anketas iki rugpjūčio 1 d. vertinimo komisija atrinks kiekvienoje nominacijoje iki septynių kandidatų, kurie pateks į trečiąjį konkurso etapą. Šiuo etapu vertinimo komisija lankysis nominuotose seniūnijose, vietoje vertins jų nuveiktus darbus ir išrinks konkurso laimėtojus.

Nugalėtojai bus apdovanoti kitų metų vasarį

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti iškilmingame baigiamajame renginyje 2019 m. vasario mėnesį.

Konkursas yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos dalis.       

Konkurso iniciatorius – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Konkurso partneriai: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, savivaldybės.                     

Konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti Kultūros ministerijos svetainėje http://lrkm.lrv.lt/valstybekuriamemes

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti