Vilniaus centriniame pašte – Baltijos šalių šimtmečio istorinė ir architektūrinė raida

Vilniaus centriniame pašte pristatoma filatelisto Andriaus Šimkaus paroda „Baltijos šalių sostinės: šimtmetis paskelbus nepriklausomybę“. Baltijos šalių nepriklausomybės istorinė ir architektūrinė raida pristatoma per kolekcininko sukauptus pašto ženklus ir kitą filatelinę medžiagą.

„Per praėjusius šimtą metų visos trys Baltijos valstybės, kovodamos dėl savo nepriklausomybės, istorijos labirintais žengė koja kojon. 1918 m. Pirmojo pasaulinio karo metais, susikovus ir nusilpus galingosioms kaimynėms – Vokietijai ir Rusijai – Baltijos šalys paskelbė savo nepriklausomybę.

Ši filatelinė paroda – tai žvilgsnis į šimtametę patirtį skaičiuojančių Baltijos šalių istorinę ir architektūrinę raidą“, – pažymėjo parodos autorius, kolekcininkas A. Šimkus. 

Baltijos šalių šimtmetis buvo išties neramus. 1940 m. po Ribentropo-Molotovo pakto broliškos šalys buvo prijungtos prie Sovietų Sąjungos. Praėjus vieneriems okupacijos metams, Baltijos valstybės pateko į hitlerinės Vokietijos priespaudą. Beveik 50 metų kentusios kaimyninių šalių represijas, Lietuva, Latvija ir Estija susibūrė ir XX amžiaus pabaigoje atkovojo savo nepriklausomybę.

Parodoje eksponuojami pašto ženklai, jų blokai, pirmosios dienos vokai, atvirlaiškiai, kartmaksimumai, suvenyriniai lapeliai, specialūs antspaudai ir kita filatelinė medžiaga.  Kolekcininkas A. Šimkus teigia, kad parodoje nebus eksponuojama sovietmečiu išleistų pašto ženklų ar vokų, kuriuose skleidžiama sovietinė kultūra ar propaganda. Didžiausias dėmesys parodoje skiriamas Baltijos šalių nepriklausomybę ir tautinę savimonę simbolizuojantiems pastatams, paminklams, lankytinoms vietoms.

Parodos autorius – gydytojas, filatelistas A. Šimkus, pašto ženklus su pasaulio sostinių vaizdais kolekcionuoja  nuo vaikystės. Šis pomėgis gimė iš didelio domėjimosi geografija ir istorija.

Pašto ženklų paroda „Baltijos šalių sostinės: šimtmetis paskelbus nepriklausomybę“ Vilniaus centriniame pašte žiūrovų lauks iki gegužės mėnesio.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti