31-ieji žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursai

Renginių pobūdis
Kiti renginiai
Renginio vieta
Kelmės kultūros centras
Renginio adresas
Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė, Lietuva
Data
2018.07.17 - 2018.07.20
Laikas
11:00
Organizatorius
Kelmės kultūros centras
Kontaktai
Tel. 868692797 , El. paštas nomeda.jokubauskiene@kelmeskc.lt , http://kelmeskc.lt/

          Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursai, pradėti organizuoti nuo 1988 m., yra įgavę ilgametę tradiciją ir tapo unikaliu, etnografinio regiono ir Kelmės krašto etninės kultūros ir nematerialiojo kultūros paveldo puoselėjimo bei perdavimo reiškiniu, reikšmingu įvairaus amžiaus Žemaitijos regiono žmonėms, visiems, besidomintiems etnine kultūra. 1988 m. Lietuvos muzikos akademijos mokslininkų ir vietos entuziastų iniciatyva, Kelmėje buvo surengti pirmieji kankliavimo kursai. Prisijungus Romuvos stovyklai, vasaros kursai išaugo į regioninius Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursus ir tapo nuolat atsinaujinančiu tautinės kultūros reiškiniu, populiarinančiu senąją baltų pasaulėjautą, etninį muzikavimą bei tradicinius amatus. Paskaitas vasaros kursų metu skaito, savo tiriamuosius mokslinius darbus bei leidinius pristato, etninės kultūros mokslininkai, praktinius etnomuzikavimo užsiėmimus veda ir tradicinių amatų gaminimo technologijų moko etnomuzikologai, liaudies muzikantai, Žemaitijos regiono tradicinių amatų meistrai. Vasaros kursų dalyviams savo programas pristato vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro ansambliai, rengiamos tautodailės ir tradicinių amatų parodos. Vasaros stovyklos metu siūloma mokytis: kankliavimo, smuikavimo, groti bandonija, armonika, piemenu pučiamaisiais instrumentais, žemaitiško dainavimo liaudiškojo apeiginio giedojimo, šokių ratelių žaidimų, ritualinio apeiginio instrumentinio folkloro, folk-roko, kanklių gaminimo, kaukių drožybos, šiaudelių vytelių pynimo, tautinio kostiumo detalių gaminimo (riešinės, vytinės juostos, rangės), audimo staklėmis, juostų audimo, siuvinėjimo, lininių rūbų siuvimo, karpymo iš popieriaus, tradicinės juvelyrikos, keramikos, akmens tašymo, tradicinių valgių gaminimo.

JUS TAIP PAT GALI DOMINTI

Atgal
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti