Paroda „Daiktų istorijos. Tales of Things. Lietuvos dizainas 1918–2018“

Renginių pobūdis
Parodos
Renginio vieta
Nacionalinė dailės galerija
Renginio adresas
Konstitucijos pr. 22, Vilnius, Lietuva
Data
2018.07.13 - 2018.09.16
Laikas
10:00
Organizatorius
Nacionalinė dailės galerija

Parodoje bus eksponuojami Lietuvos dizaino objektai, lietuviškos modernybės ženklai – nuo Trispalvės iki edukacinio žaidimo programėlės. Eksponatai bus pristatomi patrauklaus dizaino interaktyvioje ekspozicijoje, atskleidžiant ir jų atsiradimo istorines aplinkybes. Projektą lydės išsamus katalogas-albumas. Parodoje kiekvienas objektas bus pristatomas ir aprašomas keliais lygiais, pateikiant socialinį,  politinį, ekonominį, kultūrinį kontekstus; specifinę objekto sukūrimo laikotarpio dizaino problematiką (idėja, projektavimas, gamyba, sklaida); kūrėjo ir (ar) gamintojo istoriją; įvertinant daikto savybes, jo funkcionavimą visuomenėje.

Numatoma eksponuoti tris turinio blokus – tai nepriklausomos Lietuvos dizainas, sovietinio laikotarpio Lietuvos dizainas, atkurtos Nepriklausomybės dizainas. Eksponatų imtis – nuo taikomosios dailės iki grafinio ir pramoninio dizaino, taip siekiant suformuoti ryškiausių Lietuvos dizaino pasiekimų kolekciją – savotišką kanoną.

JUS TAIP PAT GALI DOMINTI

Atgal
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti