KŪČIOS

Šv. Kalėdų išvakarėse, gruodžio 24 d., Lietuvoje švenčiamos Kūčios – viena archajiškiausių švenčių, siejama su virsmo, žiemos saulėgrįžos laikotarpiu. Per Kūčių vakarienę, į kurią susirenka visa šeima, valgoma 12 patiekalų. Būtina paragauti visų patiekalų, kad ateinantieji metai būtų sotūs ir turtingi. Laikantis tradicijų, po Kūčių vakarienės prasideda burtų metas. Burtams senovės lietuviai pasitelkdavo pačias įvairiausias ir kartais itin netikėtas priemones. Pavyzdžiui, labai skubančios ištekėti merginos stodavo į eilę prie durų ir mesdavo batą. Jei batas smaigaliu atsisukdavo į duris, tai reiškė, kad ateinančiais metais reikia laukti vestuvių.

Panašu

Atgal
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti