PATIEKALAI PAVASARĮ

Ankstyvas pavasaris Lietuvoje – pats metas užbaigti rudenį sukauptų gėrybių atsargas, todėl šiuo laiku populiarus raugintų kopūstų troškinys, kurį ypač skanu valgyti su tradicine lietuviška kiaulienos karka. Įdomus ir ypač sotus senas lietuvių patiekalas yra šilkinė košė, verdama iš perlinių kruopų, sumaišytų su tarkuotomis bulvėmis, morkomis ir svogūnais. Antroje pavasario pusėje grįžtant žalumynams, skanaujama rūgštynių sriuba. Tikras lietuviškas gardėsis – saldi sriuba. Ją ypač skanią gamina Suvalkijoje. Aukštaičių pasididžiavimas – virtiniai su uogų įdaru, vadinami „šaltanosiais“. Pasakiško skonio sluoksniuotos tešlos pyragas su aguonų įdarų, vadinamasis šimtalapis, – tai lietuvių ypač mėgstamas karaimų kulinarinio paveldo desertas, kurį kartu su iš Aukso Ordos išvarytais Krymo totoriais bei karaimais XIV a. į šalį „importavo“ Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Lietuviai mėgsta ir karaimiškus kibinus, balandėlius bei virtinius. Jų būtina paragauti, lankantis senojoje Lietuvos sostinėje Trakuose.

Panašu

Atgal
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti