PATIEKALAI ŽIEMĄ

Per Kalėdas, būtina paragauti kūčiukų su aguonpieniu. Žiemą Lietuvoje rekomenduojame valgyti sikę su karštomis bulvėmis, grietine ir svogūnais. Šis patiekalas nepaliks abejingų žalios žuvies mėgėjų, nes tik viena jo sudedamoji dalis – bulvės – yra termiškai apdorota. Taip pat siūlome paskanauti agurkais kvepiančių šviežių stintų. Šiuo metu rekomenduojame išbandyti ir egzotiškiausią lietuvišką patiekalą vėdarus. Tai tarkuotomis bulvėmis įdarytos kiaulės žarnos, paprastai valgomos su spirgučių padažu. Pietryčių Lietuva didžiuojasi miltiniais blynais ir sklindžiais. Aukštaitijoje blynų, blynelių ir jiems skirtų pagardų, dažinių, įdarų tiek daug, kad išsirinkti iš tos gausybės sunku net tam, kuris mano apie blynus žinąs viską... O prie blynų ypač tinka spanguolių kisielius, vitamino C atsargomis žiemą apsaugosiantis ir mažo, ir didelio sveikatą. Gilių kava – kava be kofeino, kurią lietuviai „išrado“ nužiūrėję, kaip šerniukai, rudenį gilių prisikramsnoję, per žiemą auga ir stiprėja.

Panašu

Atgal
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti