Interaktyvios skulptūros sukūrimas

Iniciatyvų kategorijos
Laikas aplinkai
Renginio vieta
Pasvalys
Renginio adresas
Pasvalys, Lietuva
Data
2018.09.15 - 2025.01.18
Paskirtas laikas (valandomis)
Keletas mėn
Organizatorius
Pasvalio krašto muziejus
Kontaktai
www.pasvaliomuziejus.lt
Pasvalio miesto šventės metu (2018-09-15) Pasvalio krašto muziejus minėjo savo 20-metį. Ant senojo tilto šalia bažnyčios buvo atidengta interaktyvi skulptūra. Skulptūroje iš naujo atgijo Pasvalio miesto legenda tapęs Antanėlis – keistuolis Lėvens tilto muzikantas, tarpukariu savo smuiko garsais virpinęs praeivių širdis. Per dvidešimt muziejaus gyvavimo metų, žmonės su muziejumi dalijosi ne tik eksponatais, bet ir savo istorijomis, todėl nusprendus visiems padėkoti, muziejaus darbuotojai sugalvojo, kad reikia vieną tų istorijų atgaivinti, sumoderninti ir padovanoti Pasvaliui. Taip ir gimė Antanėlio idėja. Antanėlio skulptūros kūrimas buvo patikėtas jaunam, tačiau jau spėjusiam pagarsėti menininkui iš Birštono – skulptoriui Martynui Gaubai. Antanėlio interaktyvumu pasirūpino kompanija „Gluk Media“. Skulptūra – tai ne tik forma, bet ir turinys. Jos turinį sukūrė kraštiečiai – aktorė Olita Dautartaitė, televizijos ir radijo laidų vedėjas Jonas Nainys ir poetas Vladas Braziūnas. Šių asmenybių įrašytais tekstais prabyla Antanėlis, palietus dešinę plaštaką, Jonas pasakoja apie gražiausias Pasvalio vietas. Kairėje plaštakoje „apsigyvenusi“ Olita primena Antanėlio legendą. O pridėjus delną prie sagos, pasigirsta poetas Vladas Braziūnas – pasvalietiška tarme jis skaito savo eilėraštį apie senąjį Lėvens tiltą. Kūrybiniame procese dalyvavo ir garsi mūsų kraštietė, muzikantė Rima Tamo (Tamošiūnaitė). Vos įžengus ant medinės senojo tilto dalies, pasigirsta muzikantės įgrotos smuiko melodijos.
Atgal
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti