Noriu pažinti gimtinę

Iniciatyvų kategorijos
Laikas bendrystei
Renginio vieta
Reibinių km., Skaistgirio seniūnija, Joniškio raj.
Data
2017.11.28 - 2017.11.28
Laikas
08:00
Įtrauktų žmonių skaičius
33
Paskirtas laikas (valandomis)
3 val.
Organizatorius
Skaistgirio gimnazijos mokytojos Orenta Ramukevičienė ir Edita Burbienė
Kontaktai
https://www.skaistgiris.joniskis.lm.lt/
Artėjant Lietuvos 100-mečiui, Skaistgirio gimnazijos pirmokai ir antrokai nutarė geriau susipažinti su savo gimtine, jos apylinkėmis, senovės tradicijomis ir amatais. Šito noro vedami, jie kartu su savo mokytojomis išsiruošė į Reibinių kaimą. Amatų centre juos pasitiko bendruomenės pirmininkas A. Kriščiūnas. Prie spragsinčio židinio jis vaikams papasakojo ir parodė filmuką apie tautosakininką Matą Slančiauską. Susipažinę su šiuo iškiliu žmogumi, mokinukai aplankė ir netoli esančią jo sodybą, pamatė joje įvairių senovinių daiktų, išklausė jo surinktų pasakų. Grįžus atgai, šeimininkas vaikams perdavė laišką nuo Kalėdų senelio. Senelis kvietė vaikus atvykti gruodžio 13d. 17.00 val. į Skaistgirio miestelio eglutės įžiebimo šventę ir prašė atsinešti molinius žibintus. Pasirodo, kad amatų centras ir yra geriausia vieta pasidaryti žibintus. Mokinukai tuoj kibo prie darbo. Jie šildė, kočiojo, pjaustė, lipdė molį. Netrukus ant stalo, prie židinio puikavosi daug žibintų. Mokytojos vaikams papasakojo apie Adventą, jo papročius. Smagu buvo žaisti ir dainuoti kalėdines dainas ir žaidimus. Vaikai kartu su mokytojomis Edita ir Orenta nuoširdžiai dėkojo A.Kriščiūnui už šiltą priėmimą.
Atgal
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti