Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso

Iniciatyvų kategorijos
Laikas bendrystei
Renginio vieta
Vilnius
Data
2017.04.03 - 2018.05.31
Įtrauktų žmonių skaičius
30
Organizatorius
Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija, Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija, Vilniaus universiteto Radijo klubas
Kontaktai
https://www.facebook.com/1st.LY.ARISS.Contact

Dovanojame Lietuvai dovaną – tiltą nuo Lietuvos iki kosmoso! Tikimės, kad Lietuvos vardas nuskambės visame pasaulyje, pasieks kosminę erdvę, sutelks ir suvienys Lietuvos jaunimo bendruomenes, įkvėps jaunus Lietuvos žmones daugiau domėtis mūsų planeta ir didžiuotis savo tėvyne. Minėdamos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį dvi Lietuvos mokyklos, pavadintos iškilaus lietuvių visuomenės veikėjo, mokslininko, Lietuvos nepriklausomybės akto signataro dr. Jono Basanavičiaus vardu – Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija ir Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazija, - bendradarbiaudamos su VU radijo klubu, parengė ir įgyvendina unikalų projektą Tiltas tarp Lietuvos ir kosmoso. Abiejų mokyklų mokiniai naudodamiesi savo sukonstruota ir VU Radijo klubo ryšio technika 2018 m. pavasarį turės unikalią galimybę savarankiškai užmegzti ryšį su Tarptautinės kosminės stoties astronautais, trumpo ARISS ryšio seanso metu mokiniai užduos jiems rūpimus klausimus, pabendraus su astronautais. Vienas iš projekto tikslų – sudominti mokinius naujausiais mokslo ir technologijų išradimais, skatinti gilintis į tiksliuosius ir gamtos mokslus, patiems išbandyti mokslininkų, išradėjų, tyrėjų profesiją, todėl šiuo metu mokyklose jau vyksta daug veiklų, taip pat suplanuota įgyvendinti įvairias edukacines, menines, pažintines veiklas. Mokiniai mokosi savarankiškai naudotis technika VU Radijo klube: montuoja antenas, imtuvus, mokosi užmegzti ryšius su radijo mėgėjais. Abiejų mokyklų mokiniai prisijungė ir prie LR Kultūros ministerijos iniciatyvos – paskelbti 2017–uosius metus Piliakalnių metais, todėl aktyvavo kelis piliakalnius: nuo jų užmezgė daugiau nei po 30 ryšių su radijo mėgėjais Lietuvoje ir Europoje bei sugiedojo „Tautišką giesmę“. Šis projektas svarbus ne tik tiesiogiai jame dalyvaujančių ugdymo įstaigų mokiniams, bet ir visai Lietuvai, todėl kviečiame visus mūsų valstybės mokinius prisijungti ir pateikti savo sugalvotus klausimus astronautams mūsų facebook paskyroje https://www.facebook.com/1st.LY.ARISS.Contact . Tiesiame tiltą nuo Lietuvos iki kosmoso – originaliausių klausimų autorius pakviesime į tiesioginį ryšį ir jie patys galės juos pateikti astronautams 2018 m. pavasarį. Tegul valstybės atkūrimo šimtmečio proga Lietuvos vardas skamba ne tik visoje planetoje, bet net ir kosmose!

Atgal
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti