Tradicijos ir autentiškumas

Baltų mitologija ir ikikrikščioniški bruožai. Ar žinote, kas yra vaidilutė? Ką iki mūsų dienų lietuviams reiškė bitės? (Žodis „bičiulis“, reiškiantis „draugą“, yra kilęs nuo žodžio „bitė“). Kodėl ąžuolas yra šventas medis? Kodėl iki šiol garbinama ugnis ir laikoma namų globėja? Senosios Lietuvos tradicijos ir folkloras išsiskiria iš Europos tautų paveldo, nes išsaugojo ryšius su Baltų mitologija ir ikikrikščioniškuoju gyvenimo būdu.

Savitos muzikos ir šokio tradicijos. Mes, lietuviai, turime originalius muzikos instrumentus, kokių niekur kitur nerasite: tai – daudytė (ilgas pučiamasis instrumentas), ilgas piemenų ragas, kuris girdisi iš už keliasdešimties kilometrų, mediniai varpeliai – mediniai karvių varpeliai pritvirtinti prie pagrindo ir mušami lazdelėmis. Ištisus metus Lietuvos miestai ir miesteliai rengia daugybę tradicinių švenčių. Čia visuomet linksma ir įdomu!

Rumšiškių liaudies buities muziejus - didžiausias Europoje muziejus po atviru dangumi.

Truputis tikro autentiškumo. Ar esate buvę autentiškoje šventėje, ar pajutote senovės gyvenimo būdo dvasią? Užsukite į Rumšiškes! Čia rasite liaudies buities muziejų – didžiausią Europoje muziejų po atvirtu dangumi. Rumšiškėse galite keliauti po Lietuvos etninius regionus ir aplankyti senovės lietuvių sodybas. Visi statiniai ir buities reikmenys muziejuje yra autentiški, suvežti iš įvairių Lietuvos vietovių. Liaudies buities muziejus puoselėja senųjų kalendorinių švenčių šventimo tradicijas.

Atraskite unikalių senovės tradicijų prasmę ir žavesį!

2003 m. Lietuvos tradicijas ir simbolizmą UNESCO paskelbė žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūrinio paveldo šedevru.