Investavimas ir prekyba

2004 m. Lietuva įstojo į Europos Sąjungą (ES), šiuo metu Lietuvos teisės aktai yra visapusiškai suderinti su ES teisės aktais. Lietuva gali pasiūlyti unikalų aukštos kvalifikacijos žmogiškųjų išteklių ir ganėtinai mažų atlyginimų derinį. Lietuva yra trijų didelių rinkų sandūroje. Ji – tramplinas į ES rinkas, be to, šalia yra ir Rytų rinkos.

Tęsti skaitymą

Bendra ES rinka

Bendra ES rinka

2004 m. Lietuva įstojo į Europos Sąjungą (ES), šiuo metu Lietuvos teisės aktai yra visapusiškai suderinti su ES teisės aktais. Šalis priklauso bendrai ES rinkai ir užtikrina nevaržomą prekių, paslaugų, asmenų ir kapitalo judėjimą visoje ES. Valstybėms narėms draudžiama nustatyti mokesčius arba lygiavertį poveikį darančius mokesčius prekėms, vežamoms per sieną ES teritorijoje.

Tęsti skaitymą

Gabių žmonių rezervas

Gabių žmonių rezervas

34% gyventojų yra įgiję aukštąjį išsilavinimą, Lietuvos darbo jėga yra viena geriausiai išsilavinusių visoje Europos Sąjungoje. Kiekvienais metais darbo rinką papildo daugiau nei 40 000 kelias užsienio kalbas mokančių absolventų. Dar 200 000 studentų rengiami 23 šalies universitetuose ir 24 kolegijose.  

Tęsti skaitymą

Išvystyta infrastruktūra

Išvystyta infrastruktūra

Europos Komisija įvertino Lietuvą kaip svarbų ES transporto centrą, nes du strateginiai tarptautinio susisiekimo maršrutai ir jų atšakos eina per Lietuvos teritoriją, Šiaurės–Pietų greitkelio ir geležinkelio maršrutas, jungiantis Skandinaviją su Vidurio Europa, bei dideles Rytų rinkas su likusia Europos dalimi jungiantis Rytų–Vakarų maršrutas, vienas iš dešimties svarbiausių Europoje.

Tęsti skaitymą

Patrauklūs sektoriai

Patrauklūs sektoriai

Lietuviai garsėja darbštumu, o užsienio verslo atstovų yra vertinami už aukštą kvalifikaciją ir gerą motyvaciją. Sena kinų patarlė sako: „Jei nori klestėti vienus metus, augink grūdus, jei nori klestėti dešimt metų, augink medžius, jei nori klestėti šimtą metų, leisk augti žmonėms.“ Lietuva sėkmingai taiko šią išmintį ir ypatingą dėmesį skiria savo piliečių švietimo ir mokymo kokybei. 

Tęsti skaitymą

Investicijoms paruoštos teritorijos

Investicijoms paruoštos teritorijos

Skirtingai nei kitose Baltijos šalyse, Lietuvoje gyventojai pasiskirstę gana tolygiai, o gyventojų tankumas labai nedaug skiriasi. Darni regioninė politika padėjo sukurti tvarų didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio –  tinklą. Tai sudaro patrauklesnes verslo galimybes. Gamyba, kurios varomosios jėgos yra sumanumas, atsidavimas darbui ir tvirtos darbo etikos normos...

Tęsti skaitymą

Verslo pradžia

Verslo pradžia

Norint pradėti verslą Lietuvoje, tai galima padaryti dviem būdais: veiklą vykdyti verčiantis individualia veikla arba steigti juridinį asmenį. Kiekvienu atveju steigimo procedūros, veiklos vykdymas bei mokesčių dydžiai skiriasi. Šiame skyriuje pateikiamas verslo steigimo pradžiamokslis, informacija apie leidimus verslui bei mokesčių sistemą.

Tęsti skaitymą

Tarptautinė prekyba

Tarptautinė prekyba

Tokiai mažai šaliai kaip Lietuva tarptautinė prekyba yra itin svarbi. Užsienio prekybos ir BVP santykis visada sudarydavo bent 100 proc., o pastaruosius keletą metų šis rodiklis viršytas. ES yra didžiausia Lietuvos prekybos partnerė, kuriai 2012 m. sausio–liepos mėn. teko 58% viso Lietuvos importo ir 62% viso eksporto.  

Tęsti skaitymą

Perspektyvi Lietuvos startuolių ekosistema

Perspektyvi Lietuvos startuolių ekosistema

Pastaraisiais metais Lietuvos startuolių ekosistemos plėtra įgauna pagreitį. Veiksmas vyksta visose ekosistemos stadijose – daugėja renginių, skirtų naujokams, sparčiau formuojasi sėkmingos komandos, kurios sukuria realius produktus ir gali pretenduoti į finansavimą. Dėl to auga ir potencialių investuotojų iš užsienio susidomėjimas Lietuvos startuoliais.

Tęsti skaitymą