Sodinkime medžius kartu

Kategorija

Pritraukimas

Savivaldybė/ užsienio valstybė

Alytaus m.

Apie idėją

Idėjos autorius - UAB „Viešinimo sprendimai“

Alytaus apskrityje kiekvieną pavasarį (balandžio - gegužės mėn.) yra sodinami nauji miškai. Šis trumpas laikotarpis yra labai svarbus norint suspėti pasodinti jauną mišką. Kaip augantis medis įleidžia šaknis į žemę, taip ir kiekvienas žmogus palieka savo pėdsaką žemėje. Ant jos augame, bręstame ir numirštame. Esame sujungti su žeme. Tam, kad žmogus gyventų ilgai, jis turi būti sveikas, tausoti ne tik save, bet ir aplinką, kurioje gyvename. Juk kiekvienas žmogus „turi“ – užauginti vaiką, pastatyti namą ir pasodinti medį. Kvieskime kiekvieną svetur išvykusį lietuvį sugrįžti į Lietuvą ir išpildyti vieną iš gyvenimo užduočių – pasodinti medį savo tėvynėje. Medį, kuris žemėje gyvuos net mums išnykus. Didelis žmonių būrys gali kartu pasodinti visą mišką.

Kaip kiekvienas medis skleidžia teigiamą energiją, taip ir žmogus savo darbais kuria energiją. Miške nėra blogo ar gero žmogaus, čia visi vienodi, tai vieta į kurią mums gera sugrįžti. Miškas, tai atokvėpis... Kiekvienas lietuvis iškeliavęs svetur nuolatos prisimena Lietuvos miškų grožį, didybę, galią, žalumą ir nuostabą, kurią kuria miškas.

Kvieskime lietuvius sugrįžti į Lietuvą ir kartu su patyrusiais Alytaus miškininkais sodinti medžius. Prisiminti gal jau pamirštą miško kvapą, darbą su žeme ir jausmą, kuris užplūsta būnant miške. Savo rankomis sukurti teigiamą ilgai išliekančią energiją, palikti savo pėdsaką ateities kartoms.

Kodėl medžių sodinimas?

Švietimas. Mokinkime savo vaikus, švieskime juos, ugdykime jų atsakingumą už aplinką, kurioje auga, už žmones, kurie yra šalia. Kartu būkime atsakingi ne tik už pačius save, bet ir už savo atžalas. Kaip jauną stiprėjantį medį reikia prižiūrėti ir puoselėti, taip reikia auginti ir jauną, bręstančią asmenybę. Suteikime vaikams bei jaunimui žinių, kurias jie perduos kitiems. Dalinkimės.

Pojūčiai. Medžio lytėjimas, apsikabinimas – neįkainojama patirtis, padedanti susikaupti, pailsėti, atsikvėpti, atgauti jėgas. Per medžio lytėjimą kiekvienas gali pajausti ryšį su didingąja gamta. Juk vaikystėje visi apkabindavome medį... gal atėjo laikas ir vėl tai prisiminti?

Horizonto praplėtimas. Žiūrėti tolyn, nukreipti žvilgsnį į šakas ir lapų plotus. Praplėskime savo regėjimą. Leiskime ir vėl akims pamatyti miškų grožį. Leiskime mintims pakilti virš medžių viršūnių, į neaprėpiamas svajonių platybes.

Kvapas. Malonus miško kvapas neatsiejamas nuo gerų prisiminimų bei puikių emocijų. Užuodę miško paklotės aksominį kvapą, įkvėpę medžio kamieno gaivą, pajauskime dvasios ramybę, atminkime gražiausias gyvenimo akimirkas.

Klausa. Medžių ošimas ramina, mes jį girdime ne tik ausimis, bet ir jaučiame širdimi. Urbanistinio pasaulio garsai žmogų blaško, o gamta sukuria erdvę, kurioje įsiklausome į kitokius garsus – paukščius, lapų šnabždesį, šakų krebždėjimą.

Emocijos. Miške nebelieka streso, sodinant medžius galima pajausti harmoniją, kontaktą su žeme ir atsipalaiduoti. Gamtoje protas neapkraunamas, mintys tampa nuoseklesnės, kvėpavimas nurimsta, kūnas atsipalaiduoja. Mieste tai pajausti be galo sudėtinga.

Protėviai. Lietuviai nuo senų laikų labai stipriai prisirišę prie savo žemės bei gamtos. Kontaktas su žaliomis erdvėmis, tai lyg sugrįžimas namo.

Sveikata. Kvėpavimas grynu oru ilgina gyvenimą. Medžiai valo orą ir prisotina jį deguonies, mažina širdies ir plaučių ligų riziką. Tikime, jog medžiai gali gydyti pyktį, liūdesį ir pagerina žmogaus psichologinę būklę.

Svarbiausia – darnus žmogaus santykis su aplinka. Juk kai mūsų nebebus po mūsų liks žaliuojantys medžiai, jų didingumas ir galia.

Įmonė Sekvoja, Alytaus miškų urėdija ir projekto ambasadorius – Kęstutis Ptakauskas siūlys visiems prisidėti prie šio socialinio projekto. Stengsimės visiems priminti iš kur esame kilę, ką kiekvienam lietuviui reiškia miškas.

Jeigu dar neturėjote galimybės pasodinti medžio, tuomet prisijunkite prie mūsų esame tam, kad tai padarytume kartu. Šiuo pasiūlymu skatinsime ir kitas miškų urėdijas prisidėti prie mūsų, juk mes visi taip toli išsibarstę nuo Lietuvos, o kartais taip norisi sugrįžti namo ir pasijausti reikalingu.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti