AKCIJA „AČIŪ“
Projektas, įtraukiantis Lietuvos žmones dėkoti ir džiaugtis Lietuvos pasiekimus kuriančiais piliečiais ir užsienio draugais

ŠIMTMEČIO PASIEKIMAI IR HEROJAI
Informaciniai ir audiovizualiniai produktai bei informacinės kampanijos, skirtos didžiuotis valstybe, įtraukti į Šimtmečio šventimą ir didinti Lietuvos žinomumą užsienyje

Parodos
Kino filmai

ŠIMTMEČIO KAMPANIJA „AČIŪ“

Vienas iš kertinių Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos projektų yra atvirlaiškių kampanija „Ačiū“, kuria kviečiame visus rašyti, dėkoti, siųsti atvirukus – taip šiuo gražiu ir paprastu veiksmu padėkoti visiems, kurie savo darbais prisidėjo prie Lietuvos ir kiekvieno iš mūsų kelio į sėkmę.

Siųskite ir dalinkitės elektroninėmis atvirutėmis su savo draugais, pažįstamais ir jums svarbiais žmonėms.

#AtkurtaiLietuvai100 #Ačiū

Siųsti atviruką

ŠIMTMEČIO PASIEKIMAI IR HEROJAI

Informaciniai ir audiovizualiniai produktai bei informacinės kampanijos, skirtos didžiuotis valstybe, įtraukti į Šimtmečio šventimą ir didinti Lietuvos žinomumą užsienyje.

„LIETUVA IR MES“

Nacionalinis fotoprojektas „Lietuva ir mes“ - tai Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas projektas, įamžinantis veikliausius, kūrybingiausius ir iškiliausius šiandienos Lietuvos žmones. Projekto organizatoriai ir žymiausi Lietuvos fotografai 2020 m. vasario 16 d. plačiąjai visuomenei pristatys iki 1000 fotografijų apimsiantį unikalų ir monumentalų fotoalbumą „Lietuva ir mes“. Šis albumas - tai palikimas ateities kartoms, turėsiantis neabejotiną istorinę, meninę, kultūrinę išliekamąją vertę Lietuvoje bei reprezentuosiantis mūsų šalį visame pasaulyje.

PARODOS

Parodos nuotrauka
„Lietuvos ir Latvijos Nepriklausomybės kovos“
2017 m. lapkričio 17 d.
Parodos nuotrauka
„Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“
2018 m. vasario 14 d.
Parodos nuotrauka
„Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940 m.“
2018 m. vasario 14 d.
Parodos nuotrauka
„1918–1940 m. laikotarpio Baltijos šalių leidiniai“
2018 m. kovo 9 d.

Parodos nuotrauka
„Baltijos šalių simbolizmo dailė“
2018 m. balandžio 9 d
Parodos nuotrauka
„Lietuva litvakų kūryboje“
2018 m. gegužė
Parodos nuotrauka
„XIII Baltijos trienalė“
2018 m. gegužė
Parodos nuotrauka
„Daiktų istorijos. Tales of Things. Lietuvos dizainas 1918–2018“
2018 m. liepos 13 d.
Parodos nuotrauka
„Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918–2018 m.“
2018 m. lapkritis

Filmai

EMILIJA IŠ LAISVĖS ALĖJOS

Režisierius Donatas Ulvydas
„Emilija iš Laisvės alėjos“ – tai įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė herojė, būsima aktorė Emilija. Tačiau viskas pasisuka netikėta linkme. Sudaužyti likimai – tai mažiausia kaina, kurią sumoka filmo herojai už besąlygišką meilę tėvynei ir netikėtai užgimusią meilę vienas kitam.
Pirmasis viešas rodymas 2017 02 16

PELĖDŲ KALNAS

Režisierius Audrius Juzėnas
Jis – vienas iš pokario ginkluoto pasipriešinimo dalyvių ir liudininkų, renkančių įrodymus bei dokumentus apie Kremliaus režimo nusikaltimus. Gimnazistų tarpe jis tampa tikra legenda: merginoms – Holivudo ikona John Wayne, vaikinams – neįveikiama kliūtis ir konkurentas meilės reikaluose. Jis yra tas, kuriam lemta istoriniame žygyje nunešti laisvam Vakarų pasauliui ir Jungtinių Valstijų Kongresui žinią apie Lietuvos laisvės siekį.
Pirmasis viešas rodymas 2018 02 16

GRYBŲ KARAS

Režisierius Antanas Skučas
Ei, tai vija, pinavija, visą dieną grybais lyja. Animacinis filmas pagal J. Marcinkevičiaus poemą „Grybų karas“. Sutiksime gerai visiems žinomus veikėjus ir nenugalimą grybų armiją, marširuojančią mišku. Kaip pasiteisino mūšio taktika, pamatysime animaciniame filme.
Pirmasis viešas rodymas 2018 02

AŠ PRIGLAUDŽIU PRIE ŽEMĖS ŠIRDĮ

Režisierė Ramunė Kudzmanaitė
Lenkės seserys Chodakauskaitės – Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė – visą savo sąmoningą gyvenimą atidavė Lietuvos valstybės kūrimui. Pirmosios Lietuvos Prezidento ir Ministro Pirmininko žmonos ne tik aktyviai rėmė svarbiausius valstybės vyrus, bet ir darė didelę įtaką vidaus ir užsienio politikai. Daugybės šalių ambasadorių laiškai ir atsiminimai liudija, kad šios moterys dažnai savo išsilavinimu, erudicija ir veikla užgoždavo ne vieną vyrą. Jadvyga buvo pirmoji moteris diplomatė Lietuvos diplomatijos istorijoje, pirmoji moteris dėstytoja Rusijos universitete. Sofijos Smetonienės paveiktas ne vienas diplomatas priėmė palankius Lietuvai sprendimus.
Pirmasis viešas rodymas 2018 02 16

EUROPOS PARKAS. PRADŽIA

Režisierius Algirdas Tarvydas
1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Aukščiausioji Taryba paskelbia Nepriklausomos valstybės atkūrimą. 22 metų Vilniaus dailės akademijos studentas Gintaras Karosas pradeda kurti modernų ir šiuolaikišką meno muziejų po atviru dangumi. Okupacinė sovietinė armija marširuoja Vilniuje. Tuo metu miške Gintaras kerta krūmus, ridena akmenis, iš tvenkinio išgrėbia šiukšles, stato pirmąsias skulptūras. Lietuvos žmonių kova už Laisvę ir Gintaro Europos parko kūrimas simbolizuoja progresyvaus mąstymo pergalę prieš praeities totalitarinę sovietinę sistemą.
Pirmasis viešas rodymas 2018 02 16

LEITIS

Režisierius Andrius Bartkus
1247 m. į kaimo seniūno sodybą atvyksta elitinis karys – leitis. Kunigaikščio pageidavimu seniūnas privalo organizuoti pasienio žvalgybą. Seniūnas išsiunčia savo sūnų – jauną ir kovose neužgrūdintą jaunuolį, kuris kartu su leičiu išvyksta į pasienį. Įprasta užduotis vyrams tampa rimtu išbandymu – grasina ne tik priešo kariai, bet ir neįžengiamose giriose sutiktos keistos, mistinės būtybės. Patirties ir titulo kaina – gyvybė. Tai legendomis ir padavimais apipinta viduramžių Lietuva.
Pirmasis viešas rodymas 2018 03

RŪTA

Režisieriai Rokas Darulis, Ronaldas Buožis
Šis biografinis dokumentinis filmas – tai jaudinanti istorija apie vienos žinomiausių Lietuvos sportininkių – Rūtos Meilutytės – įvairiaspalvį gyvenimą bei sporto karjerą. Rūtą lydintys iššūkiai ir asmeninė kaina už geriausios pasaulyje titulą. Nuo sudėtingos vaikystės iki pirmo karto baseine, iki olimpinio aukso ir Rio nesėkmės – viskas sudėta į detalų ir artimą pasakojimą. Penkiolikmetė plaukikė iš Lietuvos laimi Londono olimpines žaidynes ir žaibiškai atkreipia viso pasaulio dėmesį į save dar nežinodama, kiek tai pakeis jos gyvenimą.
Pirmasis viešas rodymas 2018 03 02

L-KOMANDA

Režisierius Andrius Lekavičius
„L-Komanda“ – tai istorija apie jokiuose oficialiuose dokumentuose neegzistavusį specialųjį Lietuvos kariuomenės padalinį – tuziną specialias atrankas perėjusių 18-19 metų jaunuolių, pagarsėjusių neįtikėtina fizine ištverme ir drąsa. Filmas pasakos apie šį jaunystės narsos ir idealizmo kupiną pirmųjų Lietuvos nepriklausomybės metų laikotarpį, kurį įkvėpė ir amerikietiški veiksmo filmai. Iš dalies animuotame dokumentiniame filme jausis nostalgiška 90-ųjų dvasia, kurią atskleis to meto muzika, filmai ir animacija.
Pirmasis viešas rodymas 2018 05

ŠVIESA

Režisierius Gediminas Šiaulys
Animacinis filmas „Šviesa“ pasakoja apie lietuvių kalbą ir jos kovas už išlikimą. Per pagrindinio personažo – berniuko – kelionę vaizduojamas poetinis gimtojo žodžio kelias, simboliniais vaizdiniais nupasakojamas knygnešių pasiaukojimas, trėmimų į Sibirą banga, kova už nepriklausomybę. Filmo vizualinis stilius – tai duoklė lietuvių iliustratoriams, kūrusiems sovietiniu laikotarpiu ir suformavusiems ištisos kartos vizualinį identitetą.
Pirmasis viešas rodymas 2018 04

KELIONĖS Į LIETUVĄ

Režisierė Ramunė Rakauskaitė
Nostalgiškai šmaikštus pasakojimas apie pirmąsias Amerikos lietuvių akistatas su okupuota Tėvyne. Ką išgyveno ir atvykstantys, ir jų laukiantys Lietuvoje, šiandien nebepakartojama, tačiau neabejotinai keista, žavinga, graudu. Karo metais emigravusiems įstrigę nostalgiški Tėvynės vaizdiniai ir lūkesčiai: dažnai naivūs, bet visada nuoširdūs. JAV lietuvių juostose fiksuoti sovietų Lietuvos vaizdai atskleidžia išnykusias istorines realijas, paties egzodo mentalitetą, savitą Lietuvos sampratą, atveria išeivių viltis, prarastos tėvynės nostalgiją.
Pirmasis viešas rodymas 2018 09

NAUJOJI BALTIJOS BANGA

Režisieriai Audrius Stonys, Kristine Briede
Kelionė į sielą per poetinės dokumentikos istoriją. Tai pasakojimas apie trijų Baltijos šalių poetinės dokumentikos kiną, kupiną metaforų, pasižymintį novatoriška vizualine kalba ir asociatyvaus mąstymo ieškojimais ir apie jo kūrėjus, kurie sulaužė propagandinio kino tradicijas 7-ajame dešimtmetyje Sovietų Sąjungoje. Ši kinematografinė kelionė padeda atrasti kino kodus, slepiančius poetinės dokumentikos filmavimo ir prasmių paslaptis.
Pirmasis viešas rodymas 2018 04

ANGELŲ TAKAIS

Režisierė Kristina Buožytė
Trumpametražis animacinis 360 laipsnių virtualios realybės (VR) projektas „Angelų takais“, skambant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikiniams kūriniams, perkels autoriaus paveikslus į trimatę erdvę, kur dailininko kūrybą ir veikėjus sujungiantis siužetas pakvies žiūrovą pakeliauti po M. K. Čiurlionio sukurtą magišką pasaulį, iš arčiau susipažinti su paveikslų veikėjais bei jų aplinka.
Pirmasis viešas rodymas 2018 09

TUMO KODEKSAS

Režisierius Eimantas Belickas
Neįveikiamas dėl savo autoironiškos pozicijos, nenumaldomas kaip sąžinės balsas, nepavargstantis taikintojas tarp nesutaikomų pozicijų; Tumas - pirmiausia laisvas žmogus, kuriam prisitaikymas prie jėgos politikos reikalavimų ar materialistinio išskaičiavimo tiesiog nepriimtinas, o išreiškia jis tai daugelį stebinančia maniera - nerimtai kalbėdamas apie dalykus, laikomais rimtais, ir rimtai kalbėdamas apie tuos mažmožius, kurių "dideli" žmonės kartais tiesiog nepastebi.
Pirmasis viešas rodymas 2018 10

IŠEITI IŠ NAMŲ

Režisierė Miglė Satkauskaitė
Kalnų keliautojas Algimantas Jucevičius kažkada yra pasakęs: "Didžiausia pergalė - išeiti iš namų". Jis įkvėpė šimtuS žmonių palikti savo komforto zoną ir praplėsti horizontus. Šis filmas kuriamas A. Jucevičiaus vadovaujamos ekspedicijos į Tian Šanio kalnus Kirgizstane metu. Kūrybinė komanda petis petin kopia į kalnus ir mėgina priartėti prie neeilinės Algimanto asmenybės, jo požiūrio į riziką, ekstremalias situacijas ir draugų praradimą.
Pirmasis viešas rodymas 2018 11

TAS ŽODIS - LITUANIE

Režisierė Martina Jablonskytė-Gelucevičienė
Tai dokumentinis filmas apie drąsią avantiūrą 1919 metais Paryžiuje. Istorijos vingiais mus veda linksma, smalsi mergina, Sorbonos universiteto studentė. Kartu su ja mes susipažįstame su įdomiomis asmenybėmis, klaidžiuose archyvų labirintuose ieškome nuotraukų ir kino kadrų, tų išraiškingų detalių, iš kurių dėliojame kaip mozaiką istoriją, nutikusią lygiai prieš šimtą metų. Sekdami mus dominančios istorijos pėdsakais atsiduriame Paryžiuje, kuris netikėtai pats tampa svarbiu filmo personažu.
Pirmasis viešas rodymas 2018 04

100 METŲ KARTU

Režisierė Edita Kabaraitė
„100 metų kartu“ – meninių vizualizacijų projektas, fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakojantis Lietuvos Respublikos bendraamžių ir jų artimųjų atsiminimus, patirtis, gyvenimo istorijas. Autentiški šimtamečių pasakojimai atskleidžia, kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai pakeitė jos žmonių likimus, kaip kartu su Lietuva pastarąjį šimtmetį keitėmės mes, Lietuvos žmonės. Šis projektas – kelionė po Lietuvos žmonių atminties kerteles, retrospektyvus žvilgsnis į šimtamečių išgyvenimus, atspindinčius šalies istorinės raidos visumą.
Pirmasis viešas rodymas 2018

TARP PILKŲ DEBESŲ

Režisierius Marius A. Markevičius
1941-ųjų metų pradžioje penkiolikmetė Lina ruošiasi mokslams meno mokykloje, pirmiesiems pasimatymams – visoms vasaros linksmybėms. Tačiau vieną naktį slaptoji sovietų policija įsiveržia į jos namus ir išsiunčia ją su mama ir jaunesniu broliu į tremtį, į Sibirą. Linos tėvas atskiriamas nuo šeimos ir nuteisiamas mirti kalėjimo lageryje. Ši prikaustanti istorija atskleidžia stulbinančią žmogaus dvasios tvirtybę, pasakoja apie meilę ir viltį, kuri Linai padeda ištverti kiekvieną dieną. Tačiau ar meilės užtenka tam, kad išgyventum?
Pirmasis viešas rodymas 2018 10 12

GREIMAS. VARŽTŲ SISTEMA

Režisierius Saulius Beržinis
A. J. Greimas – Lietuvos valstybės bendraamžis. Tarpukariu parvežęs naujosios Vakarų kultūros bagažą. Nacių okupacijos rezistentas. Artėjant sovietams pasirinkęs „išbėgiją“. Taip pat jis yra vienas semiotikos kūrėjų pasaulyje. Jo nuopelnas Lietu- vai – mūsų pokario Atgimimo strategija. Apie Lietuvos šimtmečio procesų ir savo gyvenimo kaitą sakęs: „Mano „intelektualinis“ kelias paaiškinamas kilme, įvykiais, kuriems atsivėrė jaunystės Lietuva. Būti semiotiku – kelti prasmės klausimą!“
Pirmasis viešas rodymas 2018

ŠVELNŪS KARIAI

Režisierė Marija Stonytė
Penkios jaunos merginos iš skirtingų Lietuvos miestų savanoriškai pradeda devynių mėnesių karinę tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Filmo herojes, atsidūrusias tradiciškai vyrų valdomoje teritorijoje, vienija jaunatviškas maksimalizmas bei romantinė savanoriškos tarnybos vizija. Realybė palaipsniui keis jų pirminius tikslus ir įsivaizdavimą, ką reiškia būti kariu – kariuomenėje ir gyvenime.
Pirmasis viešas rodymas 2018

NIJOLĖ. ANTANAS. LIETUVA

Režisierius Sandro Bozzolo
Ekscentriškojo Antano Mockaus mama – Nijolė Šivickas (85) yra nenuilstanti moteris, laiką leidžianti tylioje studijoje, eksperimentuodama ir medituodama, planuodama ir užsimiršdama. Ji retai išeina viešumon ir jau daugiau nei dešimt metų atsisako dalyvauti parodose ar eksponuotis meno galerijose. Filme Antanas atsargiai bando praverti Nijolės pasaulio duris, ir mes su nuostaba stebime, kaip žymaus vyro figūra pasislenka į šešėlį tam, kad tik su sūnui būdingu švelnumu pristatytų pasauliui savo mamą. Nijolės negali suprasti, su ja reikia gyventi.
Pirmasis viešas rodymas 2018

CORCOVADO BOREALIS

Režisierius Karolis Kaupinis
Tarpukario Lietuvos geografijos profesorius stengiasi įtikinti šalies vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjūryje ir taip gelbėti šalį nuo pražūties. Tačiau tikinčių idėja ar pripažįstančių pranašystę – žymiai mažiau nei ją menkinančių ar besipriešinančių. Vienintele viltimi tampa slapta parama iš politika nusivylusio ir smarkiai įsimylėjusio pusamžio šalies premjero. Abu vyrai sprendžia, ką gelbėti – kitus ar save?
Pirmasis viešas rodymas 2019

PURPURINIS RŪKAS

Režisierius Raimundas Banionis
Dramatiška šio filmo veikėjų istorija, besirutuliojanti pokario Lietuvoje, tikra ir skaudi savo žmogiškumu ir persmelkiančia kaltės ir atgailos tema. Pagrindiniam filmo veikėjui Jozefui, per atsitiktinumą išvengusiam savo tėvų dalios – būti sušaudytam, tenka rinktis: kaltinti ar atleisti. Kokį kelią jis pasirinks, kam atiduos savo balsą, kai skriauda tokia didelė, o likimo skirti išbandymai – tokie sunkūs?..
Pirmasis viešas rodymas 2019 02
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti