PAŠAUKTI LAISVEI

Iniciatyvų kategorijos
Laikas bendrystei
Renginio vieta
Kaunas, Baltų pr. 44B
Renginio adresas
Baltų pr. 44 b, Kaunas, Lietuva
Data
2017.01.05 - 2017.09.25
Laikas
14:39
Įtrauktų žmonių skaičius
1000
Paskirtas laikas (valandomis)
390
Organizatorius
Kauno Šv. Jono Pauliaus II parapija
Kontaktai
http://www.jonopauliausparapija.lt
Kauno šv. Jono Pauliaus II parapijai ir jos bendruomenei ypač brangios laisvės ir vienybės idėjos bei jų puoselėjimas. „Laisvė nėra tironijos ar priespaudos nebuvimas. Laisvė nėra ir leidimas daryti, kas patinka. Laisvė yra skirta tiesai ir išsiskleidžia tada, kai žmonija ieško tiesos ir gyvena ta tiesa“ – kalbėjo tuometinis popiežius Jonas Paulius II. Jo gyvenimas, žodžiai yra įkvepiantis pavyzdys mums. Kauno šv. Jono Pauliaus II parapija, skatindama savanorystę ir pilietiškumą, nuolat organizuoja, jaunimui, šeimoms, vienišiems žmonėms skirtus renginius. Šiandien, kai pastebimas didžiulis žmonių tarpusavio bendravimo stygius, kviečiame burtis, pažinti, pabusti iš abejingumo, susvetimėjimo ir kartu kurti geresnę, šiltesnę, bendraujančią, laisvą ir mylinčią Lietuvą. 2017m. žymesni renginiai: • 2017 m. sausio 12d. Laisvės gynėjų dienos minėjimas (sausio 13-osios išvakarėse). Po šv. Mišių (už tuos, kurie savo gyvybę paaukojo dėl Lietuvos) aukos, kartu su žuvusiųjų už Tėvynę artimaisiais, Kauno miesto savivaldybės atstovais, Seimo nariais, parapijiečiais, bendruomenėmis, moksleiviais, gimnazistais uždegti 13 laužų, iškilmingai su tris Lietuvos vėliavos spalvas danguje išdėliojusiu lazerio šviesų efektu, giedota Vinco Kudirkos Tautišką giesmė. Susirinkusieji prie laužų ugnies mėgavosi vaišėmis, bendravo, dalinosi prisiminimais apie šios dienos įvykius, taip pat mintimis, ką kiekvienam reiškia LAISVĖ, vaikai piešė sniego angelus. • 2017 m. liepos 5 d. Valstybės dienos ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio monumento „Pašaukti laisvei" kapsulės įdėjimo iškilmė. Šioms iškilmės ruoštis padėjo gausus savanorių būrys, renginys buvo plačiai aprašytas spaudoje. Simboliška, kad po šių iškilmių visus Šilainius apkabino ir pats dangus, padovanodamas įspūdingą vaivorykštę. • 2017 m. rugsėjo 20 d. parapijos atsinaujinimo diena „Rask kryptį“. Motociklų iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Ukmergės, Šešuolių, Kauno ir Marijampolės gaudesys žadino Šilainiškius iš abejingumo ir sąstingio, kvietė į Kauno šv. Jono Pauliaus II parapijos suorganizuotą šventę „Rask kryptį“. Simbolinis šventės pavadinimas ragino visus pažvelgti į save, šalia esantį žmonų, permąstyti vertybes. Susirinkusieji galėjo pasiklausyti krikščioniško motociklininkų klubo įkūrėjo, Lietuvos patrioto, Šešuolių klebono kun. E. Kazlausko, Kauno arkivyskupas metropolito L. Virbalo SJ, svečio iš Šilutės P. Janšausko, sesers L. Grybaitės pasakojimų, kurie privertė sustoti, susimąstyti, kas esame ir kur link einame. Bendrystės, apkabinimų ir juoko akimirkų būta tiek daug, kad geros emocijos tebejuntamos iki šiol.
Atgal
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti