DAINŲ ŠVENTĖ
2018 06 30-07 06
Atidarymo diena, skirta Šimtmečiui

ATKURTOS LIETUVOS GIMTADIENIS
2018 02 16
Masinė, įtraukianti ir visą Lietuvą apimanti šventė

LIETUVA PASAULIUI
Lietuvos pristatymai užsienio šalyse (kultūros ir mokslo pasiekimai)

ŠIMTMEČIO STARTAS
2017 07 06
Tautiškos giesmės giedojimas ant 100 piliakalnių

Laimio Vilkončiaus roko opera „Eglė“

Istorija, su kuria augo mūsų Lietuvos kūrėjai. Paslaptingas stichijų susidūrimas, negailestinga kova ir tragiška meilės drama. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga visiems Lietuvos žmonėms įspūdingas pastatymas – roko opera „Eglė“. Jau rugsėjo 8 d. 18 val. Palangos koncertų salėje, renginį globoja Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Nemokamus elektroninius kvietimus nuo rugpjūčio 17 d. galite įsigyti internetu, adresu https://www.palangatic.lt/Egle.
Logo

2018 M. LIETUVOS ŠIMTMEČIO DAINŲ ŠVENTĖ „VARDAN TOS...“


Jei nebuvote Lietuvos sostinėje Vilniuje vidurvasarį, kai čia vyksta Didžioji lietuvių meno olimpiada, ko gero, Jums sunku įsivaizduoti galingą dvidešimties tūkstančių dalyvių choro skambesį arba dideliame stadione atgyjančius devynių tūkstančių šokėjų brėžiamus raštus. Ar gali būti, kad į vieną nedidelę teritoriją miesto centre gali tilpti visa šalis ir jos kaimų, miestelių, miestų tarmių, senųjų dainų, šokių, amatų, patiekalų bei kitų tradicijų margumas? Visa tai ir dar daugiau galite pamatyti Dainų šventėje. Jos programą sudaro šios pamatinės dalys: Folkloro diena, skirta tradicinei kultūrai, Ansamblių vakaras, spalvinga teatralizuota, stilizuota forma pateikiantis liaudiško prado programą, Šokių diena, kurios pagrindas – profesionalių choreografų sukurtos lietuvių papročius, simbolius interpretuojančios šokių kompozicijos. Šventės programą papildo Liaudies meno paroda, nacionalinio instrumento kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai ir paradai, mėgėjų teatrų spektakliai, profesionaliosios kūrybos renginiai, emocingos ir spalvingos šventės dalyvių eitynės. Šventę vainikuoja Dainų diena, į vieną milžinišką chorą suburianti tūkstančius dainininkų.
2018 m. Dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos...“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti siekiant ne asmeninės, bet Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.
Renginio programa:

Vilniuje ir Kaune

Atkurtos Lietuvos Šimtmetis - mūsų Lietuvos, gyvos mūsų šeimų istorijose, šventė. Norime, kad kiekvienas atrastumėte savo ryšį ir savo emociją su Vasario 16-ąja.

Žymūs Lietuvos žmonės dalinasi savo mintimis, kodėl Šimtmetis jiems svarbi šventė. Kokia Jūsų istorija? Kviečiame dalintis mintimis socialiniuose tinkuose #mūsųLietuva #atkurtaiLietuvai100
Logo
Logo

Iškelk trispalvę

#Lietuvosvėliava
Logo

Pasveikink su Lietuvos gimtadieniu

Logo

Pasakyk „Ačiū“ ypatingiems žmonėms

įprastu ar elektroniniu „Ačiū“ atviruku arba specialioje „Šimtmečio varpo“ instaliacijoje Katedros aikštėje (daugiau informacijos www.lietuva.lt/aciu)
Logo

8.30 val.

Pagerbk Vasario 16-osios Akto Signatarus
(Rasų kapinės)
Logo

10.00 val.

Įsiliek į jaunimo eiseną „Lietuvos valstybės keliu“
(pradžia – Katedros aikštėje)
Logo

12.00 val.

Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimas ir Respublikos Prezidentės sveikinimas
(Simono Daukanto aikštė)
Logo

12.30 val.

Varpų gausmas Šimtmečiui
Patirk, kaip vienu metu visoje Lietuvoje skambės varpai
Daugiau informacijos
Logo

13.00 val.

Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje
Logo

14.30 val.

„Signatarų balkonas“
Pajusk laisvės ir bendrystės dvasią minėjime prie Signatarų namų
Logo

15.30 val.

Pagerbk laisvės kovų dalyvius
(Totorių g. 25)
Logo

17.00 val.

100 laisvės laužų šviesa
(Gedimino pr.)
Logo

18.00 val.

Šventinis koncertas „Gloria Lietuvai“
Klausykis specialiai atkurtos Lietuvos gimtadieniui sukurtų kūrinių. Koncertas bus transliuojamas per LRT ir ekranuose mieste.
(Nacionalinis operos ir baleto teatras)
Logo

19.00 val.

Šventinio koncerto tęsinys „Dainuoju Lietuvai“
(Katedros aikštė)
Logo
Logo
Dalyvauk Respublikos Prezidentės akcijoje „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“
Logo
Įsitrauk į daugybę veiklų „Valstybingumo maršrutai: Geltona. Žalia. Raudona“ visame mieste
Logo
Pasakyk „Ačiū“ instaliacijoje „Šimtmečio varpas“ Katedros aikštėje
Logo
Paragauk specialių Šimtmečio patiekalų restoranuose ir kavinėse
Logo
Stebėk šventės akimirkas ekranuose (Katedros a., Pilies g. ir Didžiojoje g.)

puslapissvesk.events_content

puslapissvesk.events_content2

puslapissvesk.events_content3

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo

2018 metais švęsime vieną svarbiausių datų Lietuvos istorijoje – Valstybės atkūrimo šimtmetį. Kaip ir bet kuri kita šventė, taip ir ši neįsivaizduojama be vieno svarbaus atributo – dovanų. Šia proga Lietuva teiks pasauliui dovanas, kurios yra ypač prasmingos ir turi istorinių bei kultūrinių sąsajų su Lietuva.

Stelmužės ąžuolas –
mus vienijantis simbolis, kuris asocijuojasi su lietuvių tautos stiprybe bei atkaklumu, siekiant Laisvės ir Nepriklausomybės.

Šiuo metu Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Miškų instituto laboratorijoje yra auginami seniausio Lietuvos ąžuolo – Stelmužės ąžuolo klonai. Idėja klonuoti senąjį galiūną Miškų instituto mokslininkei Sigutei Kuusienei kilo dar vidurinėje mokykloje. Miškų institute nuo 2001 metų dirbanti Sigutė Kuusienė Stelmužės klonų kūrimo darbus pradėjo dar 2005 metais. 2018 metų vasarą ūgtelėjusius stelmužiukus jau bus galima dovanoti užsienio valstybėms.

...

Šiomis dovanomis pirmiausia siekiama plačiai paskleisti žinią apie 2018 metais minimą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir pakviesti užsienio šalių bendruomenes bei užsienyje gyvenančius tautiečius kartu švęsti šią sukaktį.

Žemėlapis Žemėlapis Žemėlapis Žemėlapis Žemėlapis Žemėlapis Žemėlapis Žemėlapis

TAUTIŠKOS GIESMĖS GIEDOJIMAS ANT 100 PILIAKALNIŲ

Valstybės atkūrimo šimtmetį švęsti pradėjome 2017 m. liepos 6 d., kuomet Tautišką giesmė nuskambėjo Dubingiuose, kur vyko pagrindinis renginys pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ir ant 100 Lietuvos piliakalnių bei visame Pasaulyje. Liepos 6 d. 21:00 val. lietuviai visame pasaulyje sustojo kelioms minutėms, kad atiduotų pagarbą savo Tėvynei. Užgimusi minint Lietuvos tūkstantmetį, ši unikali mūsų tautos iniciatyva, palaikoma aktyvių piliečių ir bendruomenių, jau tapo naujųjų laikų tradicija. Tai gyvas įrodymas, kad ir nedidelė tauta gali daryti didelius ir reikšmingus dalykus.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės logotipas yra originalus UAB „New Agency“ kūrinys, saugomas Lietuvos Respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo, ir visos iš jo kylančios turtinės ir neturtinės autoriaus teisės yra išimtinė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos nuosavybė.
 
Kūrinio ir/ar jo dalies ir/ar bet kokiu būdu ir forma atgamintos kūrinio kopijos ir/ar kūrinio reprodukcijos naudojimas komerciniais tikslais yra draudžiamas be išankstinio rašytinio Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos  sutikimo. Siekiant gauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos sutikimą naudoti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą prašome kreiptis el. p. adresu: simtmetis@lietuva.lt.
 
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipą griežtai draudžiama naudoti alkoholio, tabako, lošimo, greitojo kredito reklamoje ir kitoje neigiamą poveikį nepilnamečiams darančioje informacijoje. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo logotipo negalima naudoti ir tais atvejais, kai jo naudojimas galėtų diskredituoti logotipą  ar pakenkti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo įvaizdžiui.
Sutinku / Atsisiųsti